Турецький Bayraktar: Страх та ненависть Росії

СВІТ
04.02.2022, 15:25
Турецький Bayraktar: Страх та ненависть Росії

Московія побоюється того, що сучасні ударні БПЛА будуть з'являтися у країн, які вона потенційно вважає своїми противниками

Вперше армія московії зіткнулася з турецькими дронами в Сирії під час масованої спроби захоплення останнього оплоту повстанців провінції Ідліб.

Саме тоді проти підрозділів московитських та іранських найманців, контингенту регулярних військ московії, а також підрозділів асадитів було використано ударні БПЛА Bayraktar.

Турецькі дрони не тільки змогли паралізувати бойову техніку московитів та асадитів, але практично повністю знищити наступальний потенціал військ.

Робота Bayraktar виявилася настільки ефективною, що режиму Асада, іранцям та московії не залишалося нічого іншого, як піти на угоду про перемир'я.

Тоді вперше світ побачив повну безпорадність широко розрекламованих московітських зенітно-гарматних систем «Панцир С», які турецькі дрони знищували навіть тоді, коли вони перебували у бойовому стані.

Але по-справжньому нищівну поразку московітські найманці та московітська військова техніка, що подається пропагандою як сучасна і не має аналогів у світі, пізнали в ході наступу на Триполі в Лівії.

Тоді формування найманців військового злочинця Халіфи Хафтара було зупинено на підступах до столиці турецькими дронами та відкинуто на десятки кілометрів від Триполі. Війська уряду Лівії змогли звільнити значні території країни, в т.ч. стратегічну військову базу завдяки підтримці Bayraktar.

У Лівії московія втратила не лише енну кількість своїх найманців зі складу банди Вагнера, а й велику кількість «Панцирів», які десятками закупляли для Хафтара.

За весь час бойових дій, як у Сирії, так і в Лівії, засоби ППО противника так і не змогли протиставити щось серйозне турецьким Bayraktar.

Уламки лише одного Bayraktar змогли продемонструвати московити майже через 2 роки після боїв у Лівії, і то невідомо, чи був він збитий і де, чи впав сам із якихось технічних причин.

Для копіювання технологій Росії потрібен як час, так і високотехнологічні комплектуючі, виробництва яких у Росії немає.

Сьогодні практично весь модельний ряд російських БПЛА - це копії іноземних апаратів, а й збираються вони з запчастин іноземного виробництва.

Повторити Bayraktar TB2, якщо навіть колись і вийде, зможуть лише тоді, коли дана модель морально і технічно застаріє, а сама Туреччина серійно вироблятиме БПЛА наступного покоління, протидіяти яким, як і повторення їх можливості, московія не зможе.

А тому демонстрація запорошених уламків одиничного турецького дрона, це ніщо інше, як інформаційна бравада. Показати споживачам інформаційного фастфуду те, що московія має Bayraktar TB2, але при цьому, не пояснюючи, що насправді це нічого не змінює.

Бої у Сирії та Лівії показали, що російські РЕБ на Bayraktar TB2 практично не впливають. На думку деяких джерел це пов'язано не тільки з тим, що дані БПЛА використовують три різні канали управління, а також з якоюсь секретною фішкою в начинці Bayraktar, яка самознищується при втраті дрону або спробі розкрити секретний модуль.

Крім того, як стверджують експерти, істотну роль ефективності застосування Bayraktar відіграють просунуті турецькі системи РЕБ «Корал», які створюють для турецьких дронів сприятливу обстановку на полі бою.

Таким чином, Bayraktar TB2 це не просто голий дрон, це ціла система, яка стає ефективною лише за умови комплексного застосування супутніх технологічних інструментів.

Турецький дрон показав не лише високу надійність та супротив перешкодам РЕБ потенційного супротивника. Bayraktar TB2 застосовував практично завжди напівактивну лазерну систему наведення, що відрізняється високою точністю.

У разі щільного насичення провінції Ідліб ворожими системами ПЗРК і ЗРК, легкі ударні БПЛА Bayraktar TB2 як вражаючи мети наявними у тому розпорядженні боєприпасами, а й забезпечуючи війська координатами розміщення противника і наведення на ціль.

Після Сирії та Лівії московітська військова техніка зіткнулася з БПЛА Bayraktar-TB2 в Карабасі, де вони масово застосовувалися в рамках операції з деокупації регіону. І в Карабасі завдяки вивіреній стратегії застосування, дані БПЛА, у комплексі з баражуючими боєприпасами та високоточними ударами артилерії, практично повністю нівелювали потенціал сил ППО супротивника.

Нині Bayraktar став для московітських військових справжнім кошмаром. Адже вони не лише не мають на озброєнні ефективної противаги турецьким дронам, а й не встигають за вдосконаленням своїх апаратів турецькою компанією.

Так, наприклад, у грудні 2021 року російські військові офіційно заявили, що у них є останки збитого Bayraktar-TB2 і вони розпочали їх вивчення. Заявили вони про це тоді, коли в самій Туреччині вже здійснив перший політ Bayraktar TB2S, апарат наступного покоління – із супутниковим каналом управління.

Московія побоюється того, що сучасні ударні БПЛА будуть з'являтися у країн, які вона потенційно вважає своїми противниками, чи то геополітичними, чи регіональними.

Побоювання посилюються ще більше через те, що у цих країн можуть найближчим часом з'явитися ще більш грізні БПЛА. Наприклад, такі як Bayraktar Akinci. Тому Москва докладає всіх зусиль для того, щоб ці країни не отримали у своєму розпорядженні просунуті турецькі дрони.

Читайте також:
Війна
Сили оборони України наразі мають у своєму розпорядженні близько 50 американських далекобійних ракет ATACMS
20 листопада, 16:51
Світ
Єменські хусити мають сучасне озброєння, включаючи ракети, які здатні демонструвати ефективні можливості
16 листопада, 16:16
Війна
Згідно з даними медіа, половина снарядів, які рф використовує у війні проти України, надходять з Північної Кореї.
05 жовтня, 18:15
Війна
Ми сам на сам з ошалілим від крові замордованих людей ворогом. Американський уряд не хоче допомагати Україні здобувати перемогу на полі бою.
17 вересня, 14:53
Світ
Дії терористів ЦАХАЛ викликають занепокоєння у союзників.
14 вересня, 10:24
Війна
Не варто розглядати розробку фронтових інженерів як своєрідну диво-зброю. Так зване «Wunderwaffe» має короткочасний ефект у бою.
13 вересня, 19:29