Турки, китайці та індонезійці — лідери в імпорті зерна з України

ЕКОНОМІКА
25.11.2024, 14:52
Турки, китайці та індонезійці — лідери в імпорті зерна з України
Фото: AgroPolitNews

В Анкарі, Пекіні та Джакарті віддають перевагу саме нашим сільськогосподарським культурам. Натомість росіяни опановують «чорний континент».

Постачання українського зерна до Азії спирається на політичні відносини. Таку заяву у розмові з журналістами видання Delo зробила посол з особливих доручень вітчизняного міністерства закордонних справ Ольга Трофімцева.

На цю мить провідними покупцями агропродукції з України в Азії стали Туреччина, КНР та Індонезія. Водночас, починаючи від лютого 2022 року, суттєво скоротилося постачання до Саудівської Арабії, Південної Кореї, Іраку, Філіппін, Ємену та Пакистану.

«В Азії є країни, ринки яких Україна може вважати втраченими на роки. Це — Іран, великий споживач сільгосппродукції, країна-співучасник російської агресії, як і країна-вигнанець КНДР. На жаль, ця країна вибрала союзниками ворогів України, тому будь-яка торгівля зараз неможлива.

Рівночасно не лише збереглися, а й пожвавилися торгові відносини із Туреччиною, Китаєм та Індонезією. Вони ґрунтуються не лише навколо аграрних питань, однак і по багатьох інших компонентах, у тому числі безпекових. Серйозна ж проблема для українського зерна на азійських ринках — тісна політична та торгівельна співпраця країн континенту із РФ», — пояснила Ольга Трофімцева. 

Медіаагенція «Останній Бастіон» також нагадує читачам, що станом на тепер обсяги вивантаження зерна в Україні скоротилися за минулі кілька тижнів. Головна причина цього — посилення російських обстрілів Одеси та Чорноморська.

Читайте також:
Економіка
За минулі 7 сезонів зафіксовано найнижчий рівень вологості ґрунту. Це викликає побоювання в аграріїв щодо врожаю у поточному році.
09 лютого, 11:45
Економіка
Молочні продукти в Україні сягнули захмарних цінових показників за минулі пів року. Не кожен громадянин може дозволити собі хліб із маслом.
19.12.2024, 13:48
Економіка
Українцям не вистачає м'ясних і молочних продуктів. Населення стало менше споживати багаті на природні білки, жири та вуглеводні харчі.
11.11.2024, 06:07
Економіка
Нещодавно оголошений «найвеличнішим лідором світу» план не влаштовує вітчизняних аграріїв. Дехто розмірковує залишити збитковий бізнес.
29.10.2024, 12:31
Економіка
В Україні відбувається скорочення поголів'я основної худоби. Представники бізнесу готуються до складного 2025 року та дефіциту продукції.
27.10.2024, 08:18
Економіка
Холодна погода спровокувала суттєве скорочення обсягів пропозиції на ринку. Огірки, картопля, яблука, виноград тепер не всім по кишені.
23.10.2024, 14:50