В Україні може виникнути продовольча криза — Reuters

ЕКОНОМІКА
09 лютого, 11:45
В Україні може виникнути продовольча криза — Reuters
Фото: Reuters

За минулі 7 сезонів зафіксовано найнижчий рівень вологості ґрунту. Це викликає побоювання в аграріїв щодо врожаю у поточному році.

Як стверджує впливове західне видання Reuters на основі опитаних вітчизняних сільгоспвиробників, стан справ у галузі на межі із катастрофічним. Упродовж листопада-січня випало мінімум опадів — 79,6 мм, це значно менше за середню багаторічну кількість у 117 мм.

Фахівці підтвердили, що більша частина України була влітку та восени 2024 року не мали дощів під час осінньої сівби, тож фермери садили насіння у сухий ґрунт, сподіваючись на зимові сніги. На жаль, прогнози не тішать і більша частина озимих культур перебуває під загрозою вимирання.

Варто наголосити, що озима пшениця становить близько 95% від усієї української пшениці, переважно її й споживають на внутрішньому ринку. Перший заступник міністра аграрної політики раніше обіцяв зростання обсягів врожаїв, але чиновники як завжди не врахували примхи погоди.

У разі, якщо вказана негативна еколого-кліматична ситуація збережеться, а впродовж лютого-квітня не буде значних опадів, швидше за все в Україні зростуть ціни на продовольство (борошно і хлібобулочні вироби). Чи вплине це на вітчизняний зерновий експорт, — наразі питання без відповіді.

Як і годиться, медіаагенція «Останній Бастіон» закликає читачів пам'ятати про те, що торік оголошений «найвеличнішим лідором сучасности світу» (за версією Андрія Єрмака) план не влаштовує вітчизняних аграріїв. Дехто розмірковує залишити збитковий бізнес.

Читайте також:
Економіка
Молочні продукти в Україні сягнули захмарних цінових показників за минулі пів року. Не кожен громадянин може дозволити собі хліб із маслом.
19.12.2024, 13:48
Економіка
В Анкарі, Пекіні та Джакарті віддають перевагу саме нашим сільськогосподарським культурам. Натомість росіяни опановують «чорний континент».
25.11.2024, 14:52
Економіка
Українцям не вистачає м'ясних і молочних продуктів. Населення стало менше споживати багаті на природні білки, жири та вуглеводні харчі.
11.11.2024, 06:07
Економіка
Нещодавно оголошений «найвеличнішим лідором світу» план не влаштовує вітчизняних аграріїв. Дехто розмірковує залишити збитковий бізнес.
29.10.2024, 12:31
Економіка
В Україні відбувається скорочення поголів'я основної худоби. Представники бізнесу готуються до складного 2025 року та дефіциту продукції.
27.10.2024, 08:18
Економіка
Холодна погода спровокувала суттєве скорочення обсягів пропозиції на ринку. Огірки, картопля, яблука, виноград тепер не всім по кишені.
23.10.2024, 14:50