У Австралії загубили радіоактивну капсулу

СВІТ
27 січня, 18:02
У Австралії загубили радіоактивну капсулу
Фото: google

Австралійська влада відчайдушно намагається відшукати маленьку капсулу, яка випромінює небезпечну кількість радіації.

Зникла радіоактивна капсула, загубилася десь між Пертом і шахтою Пілбара на площі 1400 кілометрів, викликала переполох серед австралійців. Попри її крихітні (6 мм в діаметрі та 8 мм у висоту) загроза від неї величезна. Вважається, що вона випала через щілину в контейнері, що виникла в результаті вібрації під час транспортування.

Головний медичний працівник Західної Австралії Енді Робертсон сказав, що випромінювання від капсули еквівалентно отриманню 10 рентгенівських променів за одну годину, якщо ви були на відстані одного метра від неї, або кількості природного випромінювання, якому піддається тіло протягом року. Період напіврозпаду речовини становить 30 років.

У Австралії загубили радіоактивну капсулу_1

«Вона випромінює як бета-, так і гамма-промені, тому, якщо ви будете поблизу, то можете отримати пошкодження шкіри, включаючи опіки», — додає Робертсон. — «Вплив капсули може викликати гостру променеву хворобу».

Управління пожежної та екстреної служб очолює пошукові роботи, координує роботу групи, до якої входять представники Департаменту охорони здоров’я, поліція та інші експерти.

Читайте також:
Війна
Безпілотний літальний апарат невідомого походження вчергове атакував трубу, якою транзитується "чорне золото" із РФ до Європи.
21 березня, 22:00
Війна
На території тимчасового непідконтрольного українському уряду міста у Запорізькій області стався вибух, палають кілька автівок.
14 березня, 18:24
Світ
Переляк на Брянщині. Кремлівський бункерний щур не зумів передбачити зухвалу акцію тих, кого не ставив навіть за людей.
02 березня, 21:23
Світ
США підкреслили, що російська місія не була небезпечною чи провокаційною, і літаки не становили загрози.
15 лютого, 13:27
Світ
Сепаратисти Західного Папуа, які викрали пілота, вимагають від Австралії та Нової Зеландії розірвати військові відносини з Індонезією.
09 лютого, 15:07
Світ
Правоохоронці Соломонових Островів застосували сльозогінний газ до прихильників скинутого протайванського прем'єра
07 лютого, 19:54