У Бразилії виявили першу у світі жабу, яка запилює рослини

03.05.2023, 18:54
У Бразилії виявили першу у світі жабу, яка запилює рослини
Фото: Google

Посеред прибережних лісів штату Ріу-ді-Жанейру проживає доволі рідкісний вид земноводних, схожу на європейську квакшу.

Йдеться про жабу Xenohyla truncata, яка вміє запилювати рослини, повідомляє медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на дослідження у виданні "Science".

Бразильські біологи стверджують, що вказана безхвоста ропуха – це перша земноводна з такою здатністю, про які раніше не було відомо.

Власне, Xenohyla truncata харчується плодами та нектаром дерева каїміто (тобто, так зване "зіркове яблуко" – прим. ред.), насіння якого поширює під час стрибків у лісі, але цікавинка не у цьому.

«Ми помітили, що волога шкіра амфібії покривається пилком під час цвітіння дерева. Жаба рухається від однієї квітки до іншої й запилює їх частинками, що приклеїлися їй на спину», – уточнюють бразильські дослідники.

Також науковці додають, що виявлена функція рідкісної ропухи є напрочуд унікальним прикладом до нині невідомої форми відносин між земноводними та рослинами.

«Довгий час вважалося, що флору запилюють тільки комахи та птахи. Але зараз відомо, що це роблять дрібні рептилії та ссавці. У цьому списку маємо поповнення: амфібій Xenohyla truncata», – пояснюють біологи з Ріу-ді-Жанейру.

Наприкінці "Останній Бастіон" закликає читачів загадати про те, що західні біологи з'ясували, як головоногі молюски здатні відчувати смак спожитої ними їжі завдяки своїм кінцівкам.

Читайте також:
Життя
Музей природознавства в Лондоні опублікував п’ять найкращих зображень дикої природи за результатами голосування громадськості
08 лютого, 17:27
Життя
Жителі Північної Кароліни та Техасу помітили, як алігатори буквально вмерзають в озера.
26 січня, 18:14
Політика
Що не так з реформою лісгоспів і чому бунтують екологи?
27.10.2023, 12:47
Життя
Коли птахи знаходять мертву особину, вони починають видавати спеціальні звуки, щоб привернути увагу.
13.09.2023, 10:37
Життя
Вторгнення цих мурах на нові території часто призводить до економічних втрат та руйнації екосистем.
12.09.2023, 13:48
Життя
Щоб відродити цілу лісову екосистему, знадобився лише один вовк
27.08.2023, 13:40