Як «діти Кракена» можуть відчувати смак?

19.04.2023, 21:57
Як «діти Кракена» можуть відчувати смак?
Фото: Nature

Західні біологи з'ясували, що головоногі молюски здатні відчувати смак спожитої ними їжі завдяки своїм кінцівкам.

Про це йдеться у матеріалах двох фахових статей, оприлюднених у мыжнародному науковому виданні "Nature", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Як з'ясувалося, восьминоги та кальмари відчувають смак мацаками, виробивши різні групи рецепторів, які максимально підходять до способу життя та здобуття харчу у воді.

Восьминоги краще розрізняють погано розчинні у морях і океанах речовини, які утворюють плівку на поверхнях; це пов'язано із тим, що вони тримаються ближче до дна та активно обмацують усі об'єкти, з якими взаємодіють, пробуючи їх на смак.

Натомість активні мисливці – кальмари та каракатиці – швидко розпізнають гіркий смак потенційно отруйної їжі, що також відображає їхній спосіб життя та спосіб полювання: вони плавають у товщі води та ловлять біоресурси, швидко викидаючи щупальця до жертви.

Порівняння генів, що кодують смакові рецептори у восьминогів, кальмарів та каракатиць, показало, що ті та інші виникли із модифікованих під час еволюції рецепторів нейротрансмітерів.

Однак у восьминогів та кальмарів вказаний процес ішов незалежно один від одного вже після того, як близько 300 мільйонів років тому відбувся поділ цих груп із сімейства головоногих.

Окремо "Останній Бастіон" нагадує про те, що цьогоріч у січні японські дайвери випадково виявили гігантського кальмара поблизу півострова Некодзакі на острові Хонсю.

Читайте також:
Життя
Музей природознавства в Лондоні опублікував п’ять найкращих зображень дикої природи за результатами голосування громадськості
08 лютого, 17:27
Життя
Жителі Північної Кароліни та Техасу помітили, як алігатори буквально вмерзають в озера.
26 січня, 18:14
Політика
Що не так з реформою лісгоспів і чому бунтують екологи?
27.10.2023, 12:47
Життя
Коли птахи знаходять мертву особину, вони починають видавати спеціальні звуки, щоб привернути увагу.
13.09.2023, 10:37
Життя
Вторгнення цих мурах на нові території часто призводить до економічних втрат та руйнації екосистем.
12.09.2023, 13:48
Життя
Щоб відродити цілу лісову екосистему, знадобився лише один вовк
27.08.2023, 13:40