Як «діти Кракена» можуть відчувати смак?

19 квітня, 21:57
Як «діти Кракена» можуть відчувати смак?
Фото: Nature

Західні біологи з'ясували, що головоногі молюски здатні відчувати смак спожитої ними їжі завдяки своїм кінцівкам.

Про це йдеться у матеріалах двох фахових статей, оприлюднених у мыжнародному науковому виданні "Nature", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Як з'ясувалося, восьминоги та кальмари відчувають смак мацаками, виробивши різні групи рецепторів, які максимально підходять до способу життя та здобуття харчу у воді.

Восьминоги краще розрізняють погано розчинні у морях і океанах речовини, які утворюють плівку на поверхнях; це пов'язано із тим, що вони тримаються ближче до дна та активно обмацують усі об'єкти, з якими взаємодіють, пробуючи їх на смак.

Натомість активні мисливці – кальмари та каракатиці – швидко розпізнають гіркий смак потенційно отруйної їжі, що також відображає їхній спосіб життя та спосіб полювання: вони плавають у товщі води та ловлять біоресурси, швидко викидаючи щупальця до жертви.

Порівняння генів, що кодують смакові рецептори у восьминогів, кальмарів та каракатиць, показало, що ті та інші виникли із модифікованих під час еволюції рецепторів нейротрансмітерів.

Однак у восьминогів та кальмарів вказаний процес ішов незалежно один від одного вже після того, як близько 300 мільйонів років тому відбувся поділ цих груп із сімейства головоногих.

Окремо "Останній Бастіон" нагадує про те, що цьогоріч у січні японські дайвери випадково виявили гігантського кальмара поблизу півострова Некодзакі на острові Хонсю.

Читайте також:
Життя
Коли птахи знаходять мертву особину, вони починають видавати спеціальні звуки, щоб привернути увагу.
13 вересня, 10:37
Життя
Вторгнення цих мурах на нові території часто призводить до економічних втрат та руйнації екосистем.
12 вересня, 13:48
Життя
Щоб відродити цілу лісову екосистему, знадобився лише один вовк
27 серпня, 13:40
Життя
В рамках експерименту вчені виготовили 32 штучні рифи з грушевих дерев і встановили їх на дні біля острова Тексель.
26 серпня, 10:13
Життя
Як стверджують науковці, всі вони будують нори у ґрунті з метою виживання у посушливих умовах найменшого материка.
23 серпня, 17:57
Світ
Інноваційна розробка лікарки Клодії Лакасс, яка працює в Австралії, допомагає пернатим тваринам відновити травмовані лапки.
22 серпня, 16:41