У Дніпрі викрили схему розкрадань бюджетних коштів міста на мільйони гривень
Збитки на понад 5,5 мільйони гривень — ДБР повідомило про підозру експосадовцю Держаудитслужби та двом директорам підприємств
Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві, повідомили про підозру колишньому начальнику одного із відділів Східного офісу Держаудитслужби та двом директорам підприємств.
Відповідну інформацію 8 вересня опублікували на офіційних сайтах ДБР та СБУ.
За даними слідства, протягом 2017-2019 років під час виконання робіт з будівництва об’єктів «Комплексу раціонального використання та зберігання побутових відходів «Правобережний», що обслуговує місто Дніпро, директор підприємства-підрядника з метою заволодіння бюджетними коштами Дніпровської міської ради складав та видавав акти приймання виконаних будівельних робіт, вартість яких була значно завищеною.
Зі свого боку директор одного з комунальних підприємств не забезпечив технічний нагляд за виконанням робіт щодо перевірки звітно-кошторисної документації. Як наслідок – підписав акти приймання виконаних будівельних робіт із неправдивими та завищеними відомостями.
Таким чином Дніпровська міська рада сплатила понад 5,5 мільйонів гривень бюджетних коштів за роботи, які не були виконані.
У 2019 році відповідно до плану заходів фінансового контролю Східним офісом Держаудитслужби проведено ревізію цього комунального підприємства та зустрічну звірку із підприємством-підрядником.
Начальник відділу Східного офісу Держаудитслужби під час проведення заходів фінансового контролю виявив вищезгадані порушення. Проте склав та видав акт ревізії та довідку зустрічної звірки, у яких не відобразив виявлені порушення.
Наразі посадовцю Держаудитслужби повідомлено про підозру у зловживанні владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки та службовому підробленні (ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України).
Крім того, повідомлено про підозру у заволодінні майном шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах та службовому підробленні (ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України) директору товариства з обмеженою відповідальністю. Директор комунального підприємства Дніпропетровської міської ради підозрюється у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).
Наразі вирішується питання щодо обрання відносно підозрюваних запобіжних заходів.
Також в рамках кримінального провадження слідчі ДБР провели санкціоновані обшуки, зокрема у приміщенні Східного офісу Держаудитслужби, комунальному підприємстві та товаристві з обмеженою відповідальністю.
Протиправну схему розкрадання бюджетних коштів викрито Державним бюро розслідувань спільно з прокуратурою Дніпропетровської області, за оперативного супроводу Управління СБУ в Дніпропетровській області.
Між тим, хочемо нагадати, що "Останній Бастіон" вже неодноразово повідомляв про проблеми у Північно-Східному офісі Держаудитслужби.
Зокрема, свої умотивовані підозри ми викладали у статті про фахові якості аудиторів Держаудитслужби в Полтавській області. «Професіонали», під пильним наглядом Ірини Салогуб, перевіряючи Скороходівську об'єднану територіальну громаду, змогли встановити порушень лише на 138 690 грн., хоча нам, дилетантам, вдалося знайти порушень в закупівлях виконавчого комітету Скороходівської селищної ради на незрівнянно більші суми.
Хотілося б звернути увагу Служби Безпеки України та Державного бюро розслідувань на діяльність керівництва інших підрозділів Держаудитслужби, а саме на Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області.
Було б непогано, якби відповідні органи перевірили результати планової виїзної ревізії в Скороходівській ОТГ, яка відбувалася з 28.01.2020 року по 21.04.2020, та дали правову оцінку діям та бездіяльності аудиторів Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області та його очільниці, котра підписала Акт ревізії бюджету Скороходівської ОТГ.