У Фінляндії набирає обертів «війна пам'ятників»

ІСТОРІЯ
20.08.2020, 14:05
У Фінляндії набирає обертів «війна пам'ятників»
Фото: Google

Фінські праві оголосили Леніна "поза законом", тоді як ліві у відповідь не стидаються паплюжити могили героїв Другої світової війни.

Цього тижня, 17 серпня, у місті Турку невідомі патріоти "прикрасили" бюст вождя світового пролетаріату дьогтем і пір’ям.

Також із постаменту зникли літери, що засвідчували особу Владіміра Леніна.

Своєрідний протестний акт мав на меті показати, що у Фінляндії є небайдужі люді, котрі не приймають прославлення та увічнення пам'яті ініціатора масових вбивств, відомих як "червоний терор" і "воєнний комунізм".

Однак на думку міської влади та деяких громадсько-політичних організацій, подібне "прикрашання" є проявом вандалізму, з яким варто нещадно боротися.

Прикметно, що коли мова йде про наругу справжніх вандалів над національними символами та пам'ятниками, у ЗМІ Фінляндії вважають за краще промовчати, щоби не наразитися на обвинувачення у неполіткоректності.

Звісно, що відповідь ідейних нащадків вождя світового пролетаріату не забарилася — невідомі зловмисники спаплюжили братську могилу 256 фінських добровольців Waffen-SS, яка знаходиться на центральному цвинтарі у Гельсінкі.

Як зазначають у соціальних мережах, із гранітної плити було збито кілька літер, а поруч розкидано агітаційні листівки з "антифашистськими" гаслами.

Державні органи, в особливості правоохоронні, наразі відмовчуються й не коментують обидва випадки.

Тож цілком очевидно, що подібні явища лише набиратимуть обертів, адже у Фінляндії, як і в інших країнах Заходу існує запит на перегляд власної історії, та, на жаль, не у кращий бік.

Ревізіоністи "з народу" вже замахнулися на маршала-рятівника Маннергейма, закидаючи йому "вчинення масових вбивств" політичних опонентів, при тому забувають, хто насправді є катом людства.

Автор : Денис Ковальов
Читайте також:
Поліцію застерігають від передбачуваної реакції якогось з ветеранів сучасної війни.
30.12.2020, 15:17
Культурне надбання шведських поселень на березі Неви опинилося під загрозою зникнення через діяльність газового монополіста РФ.
18.11.2020, 11:08
Його звати Іларіон Борисенко – навчається в Державному університеті комунікацій на 3-му курсі.
23.10.2020, 17:07
У середмісті Портленда штату Орегон протестувальники з руху "Антифа" знесли бронзову статую 16-го Президента США Абрагама Лінкольна.
13.10.2020, 10:23
Правоохоронці розшукують порушників, які сплюндрували могилу на одному з цвинтарів Миргорода.
08.09.2020, 11:03
У Церкві святої Катерини на острові Лесбос, яка зазнала нападу вандалів із прилеглого табору мігрантів, поновили богослужіння.
22.06.2020, 10:32