У Фінляндії виявили стародавні артефакти доби вікінґів

ІСТОРІЯ
03.11.2022, 16:23
У Фінляндії виявили стародавні артефакти доби вікінґів

Під час земляних робіт посеред лісу у провінції Канта-Гяме місцеві мешканці натрапили на зброю, яку попередньо датовано XI століттям.

Фотознімки історичних знахідок на своїй публічній Facebook-сторінці виклав член Товариства шукачів давнини Реййо Гювьонен, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

За словами дослідника, до розкопок уже залучили профільних співробітників Фінляндської музейної спілки та досвідчених археологів із Гельсинського університету.

Серед виявлених артефактів найбільшу увагу привертає іржавий меч, який пролежав у землі ще кінця епохи вікінґів (X-XI століття), а також наконечник списа, що може належати воїну племені ємь (або гяме).

«Прикметно, але зброя знаходилася не глибоко – всього приблизно три лопатних штики. Ми натрапили не на окреме поховання, але великий ранньосередньовічний цвинтар, поряд із яким на той час розташовувалося велике поселення. Поки важко сказати, хто саме там жив, але швидше за все представники племені гяме, котрі чинили опір шведським набігам.

Спочатку ми зробили чотири пробні шурфи та виявили безліч предметів. Зокрема, йдеться про пряжку, браслет, кільце, кераміку, сокиру і наконечник списа. Всі ці предмети ми датуємо орієнтовно 800-1050 роками. Знайдені артефакти вже передано для додаткового дослідження Фінляндській музейній спілці, бо наші ресурси з фінансових причин обмежені», – повідомив Реййо Гювьонен.

Водночас в адміністрації провінції Канта-Гяме встигли заявити, що місце знахідки отримає статус зони, яке охороняється державою, а розкопки будуть продовжені найближчим часом, коли відступить мороз.

А проте "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що цьогоріч у Львівській області археологи виявили артефакти часів Римської імперії.

У Фінляндії виявили стародавні артефакти доби вікінґів_1
У Фінляндії виявили стародавні артефакти доби вікінґів_3
У Фінляндії виявили стародавні артефакти доби вікінґів_5
У Фінляндії виявили стародавні артефакти доби вікінґів_7
У Фінляндії виявили стародавні артефакти доби вікінґів_9
Автор : Данило Катраник
Читайте також:
Історія
Під час масштабного будівництва нового автошляху між містами Плоєшті та Бузеу неподалік Бухаресту робітники виявили середньовічне поховання.
вчора, 16:48
Війна
Східний фронт у вогні, бо українські захисники нещадно випалюють у степах Донецької області російську нечисть, яка ніяк не вгамується.
вчора, 07:48
Війна
Захисники України цілодобово продовжують виконувати поставлені командуванням завдання з відсічі російської масштабної збройної агресії.
25 січня, 19:12
Війна
Коли "говорить" ствольна і гусенична артилерія українських захисників, то зазвичай підступний ворог замовкає, причому – завжди.
23 січня, 18:27
Життя
Російська воєнно-терористична присутність на Півдні України спричинила природне лихо, вирішувати яке будемо десятиліттями після перемоги.
21 січня, 15:30
Війна
Українські захисники щодня вартують небо над Батьківщиною, адже загроза повітряних нападів зі сторони Росії не зникне до нашої перемоги.
17 січня, 21:55