У Фінляндії виявили стародавні артефакти доби вікінґів

ІСТОРІЯ
03.11.2022, 16:23
У Фінляндії виявили стародавні артефакти доби вікінґів

Під час земляних робіт посеред лісу у провінції Канта-Гяме місцеві мешканці натрапили на зброю, яку попередньо датовано XI століттям.

Фотознімки історичних знахідок на своїй публічній Facebook-сторінці виклав член Товариства шукачів давнини Реййо Гювьонен, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

За словами дослідника, до розкопок уже залучили профільних співробітників Фінляндської музейної спілки та досвідчених археологів із Гельсинського університету.

Серед виявлених артефактів найбільшу увагу привертає іржавий меч, який пролежав у землі ще кінця епохи вікінґів (X-XI століття), а також наконечник списа, що може належати воїну племені ємь (або гяме).

«Прикметно, але зброя знаходилася не глибоко – всього приблизно три лопатних штики. Ми натрапили не на окреме поховання, але великий ранньосередньовічний цвинтар, поряд із яким на той час розташовувалося велике поселення. Поки важко сказати, хто саме там жив, але швидше за все представники племені гяме, котрі чинили опір шведським набігам.

Спочатку ми зробили чотири пробні шурфи та виявили безліч предметів. Зокрема, йдеться про пряжку, браслет, кільце, кераміку, сокиру і наконечник списа. Всі ці предмети ми датуємо орієнтовно 800-1050 роками. Знайдені артефакти вже передано для додаткового дослідження Фінляндській музейній спілці, бо наші ресурси з фінансових причин обмежені», – повідомив Реййо Гювьонен.

Водночас в адміністрації провінції Канта-Гяме встигли заявити, що місце знахідки отримає статус зони, яке охороняється державою, а розкопки будуть продовжені найближчим часом, коли відступить мороз.

А проте "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що цьогоріч у Львівській області археологи виявили артефакти часів Римської імперії.

У Фінляндії виявили стародавні артефакти доби вікінґів_1
У Фінляндії виявили стародавні артефакти доби вікінґів_3
У Фінляндії виявили стародавні артефакти доби вікінґів_5
У Фінляндії виявили стародавні артефакти доби вікінґів_7
У Фінляндії виявили стародавні артефакти доби вікінґів_9
Автор : Данило Катраник
Читайте також:
Війна
«Боги війни» — так звикли називати воїнів-артилеристів. Сьогодні ці незламні українські захисники вибивають ворога з нашої святої землі.
27 листопада, 12:45
Війна
Кремль здійснює подвійний геноцид. З одного боку, руками поневолених народів убиває українців, а з іншого — утилізує корінні етноси рф.
03 листопада, 18:23
Війна
Кримський плацдарм російського окупаційно-терористичного контингенту зміцнюється. Зі Сходу приїхала щойно набрана солдатня.
24 жовтня, 18:17
Опінії
Запорізький напрямок уже 3 місяці як палає від невпинних боїв. Крові наших захисників там пролито немало, бо земля насичена мінами.
10 вересня, 19:26
Війна
Російський окупаційно-терористичний режим проводить етнічну селекцію у підконтрольних Москві містах українського Приазов'я.
09 вересня, 17:37
Війна
Серед безлічі іноземців, які після 24 лютого 2022 року свідомо стали на захист України до лав нашого війська, є і вихідці з Передньої Азії.
30 серпня, 20:07