На Львівщині археологи виявили артефакти часів Римської імперії

ІСТОРІЯ
05 січня, 11:37
На Львівщині археологи виявили артефакти часів Римської імперії
Фото: google

На думку дослідників, вони знайшли поховання багатого чоловіка

У Червоноградському районі на Львівщині знайшли нові об'єкти часів Римської імперії. Про це повідомляє у Facebook департамент архітектури та містобудування Львівської облдержадміністрації.

Археологи поблизу села Карів виявили два нові унікальні археологічні об'єкти: поховання з обрядовими предметами всередині та поглиблену споруду, призначення якої поки що залишається невідомим.

Знахідку датували початком ІІІ століття н. і віднесли до вельбарської культури, яку залишили східногерманські племена готів.

У похованні, окрім людських останків, археологи виявили фрагменти двох скляних кубків, аналогів яких немає в Україні.

На Львівщині археологи виявили артефакти часів Римської імперії_1

Також знайдено уламки рогового тришарового гребеня, бронзова застібка (фібула), частини дерев'яного ящика, оббитого бронзовими пластинками з декоративними цвяхами.

Серед знахідок є половинка жетону із білого пастового скла – такі жетони використовували для римських настільних ігор.

На думку дослідників, вони знайшли поховання багатого чоловіка.

Досліджувати околиці Карова розпочали у 2017 році, коли місцеві краєзнавці випадково знайшли тут стародавній меч та інші металеві вироби та принесли їх до Історико-краєзнавчого музею міста Винники.

Почавши роботи, археологи зрозуміли, що це стародавній могильник германські племен, яких, як вважалося раніше, на цій території бути не повинно. 

Розкопки на околицях Карова проводяться спільними зусиллями Історико-краєзнавчого музею Винників, департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА, кафедрою археології та спеціальних областей історичної науки ЛНУ ім. Франка у партнерстві з Інститутом археології Жешувського університету.

 

Читайте також:
Її вік сягає 41,5 тис. років, а точне призначення невідоме
02.12.2021, 16:34
Чи знайдено золото Нібелунгів та коньяк Hine?
15.11.2021, 23:15
Знайденим у середині ХІХ століття у лісах Волині артефактом цікавилися навіть німецькі нацисти у часи Другої світової війни!
01.10.2021, 10:15
Міністерство культурної та інформаційної політики зобов'язало владу Дніпропетровщини взяти під охорону Новоолександрівський курган.
16.09.2021, 11:35
Під час ремонтних робіт на головній вулиці міста Ньюкасл комунальні служби знайшли частину оборонної стіни 1900-річної давності.
14.08.2021, 16:45
Скам'янілості невідомого раніше виду знайшли на розкопках в штаті Техас
21.05.2021, 13:45