На Львівщині археологи виявили артефакти часів Римської імперії

ІСТОРІЯ
05.01.2022, 11:37
На Львівщині археологи виявили артефакти часів Римської імперії
Фото: google

На думку дослідників, вони знайшли поховання багатого чоловіка

У Червоноградському районі на Львівщині знайшли нові об'єкти часів Римської імперії. Про це повідомляє у Facebook департамент архітектури та містобудування Львівської облдержадміністрації.

Археологи поблизу села Карів виявили два нові унікальні археологічні об'єкти: поховання з обрядовими предметами всередині та поглиблену споруду, призначення якої поки що залишається невідомим.

Знахідку датували початком ІІІ століття н. і віднесли до вельбарської культури, яку залишили східногерманські племена готів.

У похованні, окрім людських останків, археологи виявили фрагменти двох скляних кубків, аналогів яких немає в Україні.

На Львівщині археологи виявили артефакти часів Римської імперії_1

Також знайдено уламки рогового тришарового гребеня, бронзова застібка (фібула), частини дерев'яного ящика, оббитого бронзовими пластинками з декоративними цвяхами.

Серед знахідок є половинка жетону із білого пастового скла – такі жетони використовували для римських настільних ігор.

На думку дослідників, вони знайшли поховання багатого чоловіка.

Досліджувати околиці Карова розпочали у 2017 році, коли місцеві краєзнавці випадково знайшли тут стародавній меч та інші металеві вироби та принесли їх до Історико-краєзнавчого музею міста Винники.

Почавши роботи, археологи зрозуміли, що це стародавній могильник германські племен, яких, як вважалося раніше, на цій території бути не повинно. 

Розкопки на околицях Карова проводяться спільними зусиллями Історико-краєзнавчого музею Винників, департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА, кафедрою археології та спеціальних областей історичної науки ЛНУ ім. Франка у партнерстві з Інститутом археології Жешувського університету.

 

Читайте також:
Світ
Смертельні знаки на 4000-річних глиняних табличках до тепер невірно тлумачилися істориками. Причина — помилка дешифраторів клинопису.
19 серпня, 14:53
Історія
Вони освоїли їзду щонайменше 4500-5000 років тому на теренах сучасної України. Коней для цього приборкували у степах між Дунаєм і Волгою.
24 липня, 08:27
Історія
Славнозвісний «шлях із варягів у греки» збагатив чимало середньовічних держав. Найбільший зиск тоді мали Хазарія, Русь, Візантія і араби.
10.12.2023, 08:48
Історія
Поселенню, що знаходиться у центральній частині Анатолійського півострова, понад 2000 років. Зараз його досліджують турецькі археологи.
07.11.2023, 20:10
Історія
Археологи вважають, що вони на крок ближчі до підтвердження місця перебування Ноєвого ковчега.
29.10.2023, 10:28
Історія
Вона присвячена археологам, які, попри утиски й репресії, здійснили важливі наукові відкриття.
25.10.2023, 17:31