На Львівщині археологи виявили артефакти часів Римської імперії

ІСТОРІЯ
05.01.2022, 11:37
На Львівщині археологи виявили артефакти часів Римської імперії
Фото: google

На думку дослідників, вони знайшли поховання багатого чоловіка

У Червоноградському районі на Львівщині знайшли нові об'єкти часів Римської імперії. Про це повідомляє у Facebook департамент архітектури та містобудування Львівської облдержадміністрації.

Археологи поблизу села Карів виявили два нові унікальні археологічні об'єкти: поховання з обрядовими предметами всередині та поглиблену споруду, призначення якої поки що залишається невідомим.

Знахідку датували початком ІІІ століття н. і віднесли до вельбарської культури, яку залишили східногерманські племена готів.

У похованні, окрім людських останків, археологи виявили фрагменти двох скляних кубків, аналогів яких немає в Україні.

На Львівщині археологи виявили артефакти часів Римської імперії_1

Також знайдено уламки рогового тришарового гребеня, бронзова застібка (фібула), частини дерев'яного ящика, оббитого бронзовими пластинками з декоративними цвяхами.

Серед знахідок є половинка жетону із білого пастового скла – такі жетони використовували для римських настільних ігор.

На думку дослідників, вони знайшли поховання багатого чоловіка.

Досліджувати околиці Карова розпочали у 2017 році, коли місцеві краєзнавці випадково знайшли тут стародавній меч та інші металеві вироби та принесли їх до Історико-краєзнавчого музею міста Винники.

Почавши роботи, археологи зрозуміли, що це стародавній могильник германські племен, яких, як вважалося раніше, на цій території бути не повинно. 

Розкопки на околицях Карова проводяться спільними зусиллями Історико-краєзнавчого музею Винників, департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА, кафедрою археології та спеціальних областей історичної науки ЛНУ ім. Франка у партнерстві з Інститутом археології Жешувського університету.

 

вибір редакції
Читайте також:
Опінії
Ця книга є унікальною, оскільки у ній зібрано інформацію про головні здобутки української археологічної науки за останні 30 років
27 січня, 15:40
Історія
У 2014 року у центрі Полтави археологи та краєзнавці виявили комплекс кола "Мартинівки" по вулиці Жовтневій (на сьогодні – Соборності), 5.
20.07.2022, 18:45
Історія
Багато хто з яких, до речі, інвентарю взагалі не містив. Такі ось нитки історії, які ведуть до нинішніх мерзенних часів.
14.07.2022, 18:12
Життя
Під час розкопок у Південній Америці група міжнародних фахівців-палеонтологів знайшла рештки раніше невідомого родича тиранозавра.
09.07.2022, 20:36
Історія
Пошуки судна велися з 1999 року
04.02.2022, 16:17
Історія
Її вік сягає 41,5 тис. років, а точне призначення невідоме
02.12.2021, 16:34