У фінляндському питанні Путін прорахувався як і його кумир Сталін

ПОЛІТИКА
09 квітня, 12:27
У фінляндському питанні Путін прорахувався як і його кумир Сталін
Фото: Politico

Штучно спровокована московитами міграційна криза на кордоні РФ із Суомі не дала Кремлю бажаного результату. На арену виходить реальна зброя.

Про це в інтерв'ю європейській редакції впливового американського видання Politico заявив колишній начальник розвідки Генерального штабу фінляндських Сил оборони, а нині депутат Едускунти генерал-майор Пекка Югані Товері. З його слів, путін прорахувався, недооцінивши Суомі.

Нещодавно кремлівський бункерний диктатор знову погрожував розмістити окупаційно-терористичний контингент впритул до фінляндського кордону, десь між Виборґом і Алакуртті. Це серйозне брязкання зброєю, враховуючи, що довжина державної межі становить понад 1300 кілометрів.

«Звичайно, зараз наша країна перебуває під захистом союзників по НАТО, а отже, путінські погрози навряд чи викличе будь-які екзистенційні побоювання. Ми готові до будь-якого сценарію», — впевнено стверджує Пекка Товері.

Але проблема із постійним залякуванням Кремлем інших у тому, що це потребує значних ресурсів. Якщо РФ хоче налякати Фінляндію, розмістивши війська на кордоні, їй потрібно мати у своєму розпорядженні багато військ, а їх у росії просто нема; (ті, що є, зосереджені на знищенні України — прим. ред.).

«У росіян не буде ресурсів для створення інфраструктури, виробництва нового важкого озброєння і залучення значної кількості військ до нашого кордону мінімум до 2030 року. Суомі — це дуже складна з оперативної ситуації територія, яку ще совєцькі війська двічі вивчили під час кривавої Другої світової війни. Окупанти називали це «операціями у болотисто-лісистій місцевості», які потребують відповідної підготовки та обладнання, яких вони не мають.

Звісно, у росіян є 138-ма Окрема гвардійська мотострілецька бригада у Кам'янці поблизу Санкт-Петербурґа, приблизно за 50 кілометрів від нашого кордону... Але гарнізон досить порожній, боєздатних військ немає, бо вони перебувають в Україні. А всі п'ять прилеглих бригад було укомплектовано наполовину ще до конфлікту. Додам, що путін, як і сталін, переоцінюють міць російської армії та недооцінюють здатність західних сусідів зрозуміти елементарну арифметику. Приклад України, яка бореться понад 700 діб, це доводить», — зазначив генерал-майор Товері.

Медіаагенція «Останній Бастіон» також нагадує читачам, що станом на тепер РФ перейшла на так звані «військові рейки» у соціально-економічному житті. А після сумнозвісних «президентських виборів» путін спробує провести тотальну мобілізацію.

Читайте також:
Світ
Там бояться «спровокувати повномасштабний конфлікт».
15 червня, 16:04
Політика
За десятиліття теплих стосунків Москви й Гельсинкі кремлівські олігархи скупили безліч ділянок. Нині влада Фінляндії хоче змінити ситуацію.
12 червня, 19:23
Опінії
Форуми росіян у Львові, Берліні, Парижі переорієнтують увагу з жертви на агресора. Для західної спільноти нашого ворога гуманізують.
27 травня, 07:12
Політика
Зростання впливу Кремля в Угорщині становить небезпеку не тільки для її сусідів, серед яких воююча Україна, але й для всієї Європи. Це факт.
24 травня, 19:23
Політика
Заступництво на позір ліберальної демократії з боку США і ЄС — просто красиве гасло. Ми опинилися у статусі Чехо-Словаччини 1938 року.
23 травня, 20:35
Політика
Ворог десантував у західних країнах чимало своїх агентів, диверсантів і шпигунів. На превеликий жаль, є серед них і громадяни України.
07 травня, 07:09