У Франції 330 тисяч дітей зазнали жорстокого поводження з боку священників

СВІТ
06.10.2021, 11:37
У Франції 330 тисяч дітей зазнали жорстокого поводження з боку священників
Фото: Vatican News

Католицькі ієрархи Франції просять вибачення у понад 300 тисяч своїх вірян, які стали жертвами духовенства за останні 70 років.

Відповідну інформацію з посиланням на канцелярію Церкви, виклало видання "The Guardian", передає аґенція "Останній Бастіон".

Теперішнє католицьке духівництво Франції висловлює сором і благає про прощення за гріхи, вчинені їхніми попередниками у 1940-2010-х роках.

До цього служителів Церкви спонукало оприлюднення паризькими правоохоронцями звіту про сексуальне насильство священників до дітлахів, яке було масовим і довгий час прихованим явищем.

«Понад 2 роки тривало незалежне розслідування, яке  показало, що приголомшлива кількість малечі зазнала наруги. Деякі католицькі священники здійснювали сексуальне насильство, залучаючи у процес навіть поодиноких мирян. Виявлені факти свідчать про системність указаних протиправних дій. Тільки впродовж 1950-2010 років майже 216 000 дітей стали жертвами сексуального насильства з боку дияконів та духовенства», — йдеться у звіті поліції Парижу.

Голова слідчого комітету Жан-Марк Сове, який і оприлюднив інформацію, заявив, що до початку 2000-х років Католицька Церква проявляла "глибоку і навіть жорстоку байдужість", усіляко ігноруючи всі кричущі факти наруги.

«Від імені французького народу, закликаємо духівництво покаятися і виплатити репарації ще живим жертвам насилля. Ми також рекомендуємо Католицькій Церкві переглянути свою внутрішню правову систему, реформувати управління, переосмислити навчання священників, аби у майбутньому уникнути подібних зловживань», — заявив Жан-Марк Сове.

Між тим, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", служителі Російського "православного" цирку в Україні можуть претендувати на входження до переліку найзаможніших громадян.

Читайте також:
Політика
Один із затятих критиків понтифіка, архієпископ Ґеорґ Ґенсвайн став новим нунцієм Ватикану у країнах Балтії. Папа Римський веде свою гру.
28 червня, 08:29
Світ
Католицький священник Франц Йозеф Овербек виступив із публічною лекцією у місті Боттроп, підтримавши боротьбу нашого народу за свою свободу.
07.04.2023, 18:36
Полтава
У Полтавській області побільшає парафій визнаної Вселенським Патріархом Варфоломієм I автокефальної православної Церкви.
13.06.2022, 07:19
Опінії
Маніхеям із Будапешта та садукеям із Москви присвячується...
05.06.2022, 09:04
Політика
Національно-визвольний рух "Правий сектор" звернувся до українців із закликом переходити до Православної Церкви України.
10.04.2022, 21:06