У Франції посмертно нагороджено званням лицаря ордена Почесного легіону 34-х річного Армана Сольдена

ВІЙНА
16.07.2023, 08:12
На фотографії, зробленій 8 липня 2023 року, зображено портрет журналіста AFP Армана Сольдена, загиблого цього року поблизу Бахмута. Автором графіті на стіні зруйнованого кафе в селі Ягідне Чернігівського району, є відомий францзький вуличний художик Крістіан Гуемі
На фотографії, зробленій 8 липня 2023 року, зображено портрет журналіста AFP Армана Сольдена, загиблого цього року поблизу Бахмута. Автором графіті на стіні зруйнованого кафе в селі Ягідне Чернігівського району, є відомий францзький вуличний художик Крістіан Гуемі

Орденом Почесного легіону також були нагороджені український режисер, колишній бранець Кремля Олег Сенцов та письменниця Оксана Забужко

Званням лицаря ордена Почесного легіону 34-х річного Армана Сольдена, який загинув у травні під час ракетного обстрілу під Бахмутом, нагородив президент Франції Еммануель Макрон з нагоди найбільшого національного свята – Дня взяття Бастилії, 14 липня.

Журналіст був удостоєний цієї нагороди президентським указом у четвер, серед 358 громадян Франції, яких було нагороджено цього року.

У цей же день у Києві орденом Почесного легіону були нагороджені український режисер, колишній бранець Кремля, а нині військовослужбовець української армії Олег Сенцов та письменниця Оксана Забужко. Нагороди їм вручив посол Франції в Україні Етьєн де Понсен.

Макрон відзначив «хоробрість» Сольдена в листі, надісланому агентству новин Agence France-Presse.

«Арман Сольден втілив пристрасть вашої редакції – пристрасть доносити правду, розповідати історії та збирати свідчення. Це була пристрасть до справи: обов’язку інформувати», – написав президент Макрон.

Європейська директорка агентства Крістін Бухагіар згадувала молодого журналіста як "ентузіаста, енергійного та сміливого", і сказала, що він був "повністю відданий своїй справі".

Сольден загинув після ракетного обстрілу поблизу Часового Яру, на захід від Бахмута, 9 травня, коли команда журналістів потрапила під удар разом із групою українських військових. Решта журналістів AFP не постраждали.

Народжений у Боснії під час бойових дій, Сольден ще немовлям потрапив до Франції як біженець, який прилетів з родиною гуманітарним рейсом у квітні 1992 року.

У складі першої команди журналістів AFP Сольден приїхав в Україну відразу після широкомасштабного вторгнення Росії в лютому минулого року, і жив там з вересня 2022 року.

За даними Комітету зі захисту журналістів, Сольден став щонайменше 15-м журналістом, якого вбили під час репортажів про війну з моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року.

Згідно з даними Інституту масової інформації, після Сольдена загинуло ще шестеро українських журналістів. Станом на 20 червня 2023 року в Україні загинули 63 журналісти – 10 загинули під час виконання професійних обов’язків, 53 – як учасники бойових дій або внаслідок російських обстрілів чи катувань.

Читайте також:
Мистецтво
30 листопада 1825 року у Ля-Рошелі народився видатний представник салонного живопису. Франція дала світові Вільяма-Адольфа Буґрó.
03.12.2023, 14:18
Політика
Емманюель Макрон хоче вже цьогоріч улітку посадити Росію та Україну за стіл переговорів за допомогою... комуністичного Китаю!
18.04.2023, 20:32
Світ
Французькі війська не беруть участі в операціях в Україні.
09.04.2023, 15:05
Політика
Суд у Франції відмовив в екстрадиції Жеваго до України
30.03.2023, 17:33
Світ
У заяві Єлисейського палацу також зазначено, що обидві країни висловили "однакову мету" щодо України
16.02.2023, 10:15
Світ
Зменшення ціни на газ означає зниження цін і на електроенергію, оскільки багато електростанцій у Європі виробляють її з газу
02.01.2023, 18:08