У глобальній продовольчій кризі винна виключно росія, – очільник МЗС України

ЕКОНОМІКА
27.05.2022, 09:23
У глобальній продовольчій кризі винна виключно росія, – очільник МЗС України

Кремлівський режим звинувачує у всіх бідах світу Україну, яка сама стала жертвою неспровокованої воєнної агресії, терору і геноциду.

Такі відомості своїй офіційній і публічній Facebook-сторінці виклав чинний міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

Головний вітчизняний дипломат стверджує, путіністи за допомогою маніпулятивних наративів прагнуть підбурити уряди більшості африканських і азійських країн проти України, нагнітаючи ситуацію з глобальним голодом.

«Мушу сказати, що аргументи росіян і виразників їхніх інтересів, які я почув перебуваючи у Давосі, – специфічні. Україна на всі закиди, на кшталт "вини у продовольчій кризі", відповідає, що єдиною причиною цієї кризи є російська агресія проти України, а не санкції. Так, це дуже болісно, бо він не всі поважають жертву, яку приносить наш народ у цій війні, воюючи за свою свободу. Але я не хочу, щоб у наших громадян склалося враження, що це прямо панівні мейнстрим-думки. Ні, це не мейнстрим, а наративи, які росія починає розкручувати-розкручувати-розкручувати... Є ті, хто їх підхоплюють. Ми працюємо, щоби виправити цю ситуацію», – зауважив Дмитро Кулеба.

Водночас голова вітчизняної дипломатії впевнений, що все вищенаведене свідчить про ефективність України, яка змогла привернути увагу міжнародної спільноти до російської воєнної агресії та мобілізувати підтримку Заходу.

У подібному ключі напередодні висловилася і британський міністр закордонних справ, перебуваючи із робочим візитом Боснії та Герцеґовині.

«Не може бути жодного зняття санкцій, жодного умиротворення, це лише зробить режим Путіна сильнішим. Російську агресію не можна умиротворити, на неї потрібно відповісти силою. Тепер ми не можемо прибрати ногу з педалі газу», – заявила Ліз Трасс.

А проте, "Останній Бастіон" радить згадати, що світових запасів пшениці залишилося приблизно на 10 тижнів, тому росія тисне на куплених нею окремих лідерів від Мексики до В'єтнаму.

Читайте також:
Світ
Європейський парламент обрав Урсулу фон дер Ляєн президенткою Європейської комісії. Це другий термін для неї на посаді голови Єврокомісії.
18 липня, 16:01
Опінії
Щоби що? Щоб легітимізувати головування московії і незаконно захоплене місце в РБ?
09 липня, 11:09
Світ
Перші дії нового уряду у Лондоні: допомога Україні й збільшення оборонних видатків до 2,5% ВВП. Кір Стармер не порушить обіцянки Ріші Сунака
09 липня, 07:10
Світ
Він міг стати прем’єр-міністром Франції
08 липня, 17:28
Опінії
Світ міняється, треба щось робити; наші вороги нас випереджають у пристосуванні.
08 липня, 15:56
Світ
Військові хунти Малі, Ніґера і Буркіна-Фасо підписали хартію про спільний оборонний союз. Вони утворили «Конфедерацію держав Сахеля».
08 липня, 12:27