У Кабміні викрили співробітника, який 15 років зливав ФСБ таємні документи

ВІЙНА
13 вересня, 13:06
У Кабміні викрили співробітника, який 15 років зливав ФСБ таємні документи

Остання передача документів відбулася напередодні війни

Співробітник Секретаріату Кабміну 15 років шпигував на користь московії.

Це випливає з вироку Шевченківського районного суду м. Києва, який оприлюднено в Єдиному реєстрі судових рішень.

Суд визнав винним працівника Кабміну, який із липня 2000-го працював в Секретаріату уряду, а з 30 серпня 2019 року — на посаді старшого референта відділу аналізу кореспонденції та моніторингу виконання завдань Прем’єр-міністра.

За матеріалами справи, чиновника завербували у 2007 році.

Чоловік, якого засуджений називає "колегою", попросив допомоги у копіюванні документів з обмеженим доступом, до яких чиновник мав допуск. Той погодився і скопіював теку з грифом «таємно», що містила державну таємницю.

Надалі, протягом кількох місяців, з періодичністю приблизно один раз на тиждень, засуджений копіював для знайомого документи, що містили державну таємницю, зокрема відомості у сфері оборони, діяльності Служби безпеки України, зовнішньої політики держави тощо.

За ці послуги отримав 3000 доларів.

Тоді ж, 2007 року, чиновник прибув до Москви, де особисто познайомився з двома співробітниками 5-ї Служби Федеральної служби безпеки рф, один з яких представився працівником Міністерства закордонних справ рф. За грошову винагороду йому запропонували збирати та передавати рф відомості щодо вектора зовнішньої політики України, ситуації в окремих регіонах, забезпечення обороноздатності, діяльності правоохоронних органів та спеціальних служб.

Після того протягом приблизно 3-6 місяців 2007 року чиновник копіював документи українського уряду, які містили відомості, що становлять державну таємницю, для подальшої передачі співробітнику 5-ої Служби ФСБ РФ. За це отримав близько 800 доларів.

У 2010-му співробітник 5-ої Служби ФСБ РФ зустрівся із чиновником і домовився, що той працюватиме самостійно, без свого "колеги", оскільки з останнім у росіян відбувся конфлікт.

Відомо, що з того часу засуджений заповнив для ФСБ анкету і росіяни присвоїли йому псевдонім «Григорий».

Чиновнику видали мобільний телефон і фотоапарат, щоб фотографувати документи, що циркулюють у Кабінеті Міністрів України, а також карти пам’яті для накопичення знімків.

Протягом наступних кількох місяців чиновник фотографував документи, що містили інформацію по лінії міжнародного співробітництва, обороноздатності, інфраструктурних проєктів тощо, до яких мав доступ на роботі, у тому числі з грифом «Для службового користування».

Надалі відбулася зустріч в одному з ресторанів на Невському проспекті у м. Санкт-Петербург. Чиновник передав ефесбешнику карту пам’яті з фотознімками документів і отримав 5000 доларів.

З кінця жовтня 2010-го і до лютого 2015 року чиновник через невстановлені судом причини не мав контактів із представниками спецслужб рф, залишивши при собі наданий раніше співробітником 5-ої Служби ФСБ рф мобільний телефон.

Взимку 2015-го на цей телефон зателефонував співробітник 5-ої Служби ФСБ рф і попросив зустрітися в Мінську.

Чиновнику запропонували продовжити співпрацю. Він погодився на умовах грошової винагороди. Крім того, йому видали новий мобільний телефон із заздалегідь встановленим спеціальним програмним забезпеченням для конфіденційного зв‘язку.

У період 2015-2018 років обвинувачений знову фотографував документи й пересилав через захищені месенджери. За передану інформацію отримував від 2 до 5 тисяч доларів США під час особистих зустрічей у Білорусі, Кіпрі, у Вірменії та Азербайджані.

Влітку 2018-го у Баку обвинувачений був переданий на зв’язок іншому представнику спецслужб.

З того часу і по 7 лютого 2022 року він збирав службову інформацію у сфері оборони, економіки, правоохоронної діяльності та зовнішніх відносин України, що циркулює в системі документообігу Кабінету Міністрів України, роблячи фото і пересилаючи ФСБ.

Йому платили від 4 до 10 тисяч доларів під час особистих зустрічей на території Азербайджану, Туреччини, Кіпру.

Зокрема, обвинувачений переслав копії таких документів:

  • розвідувальний огляд (за період з 15 по 21 листопада 2021 року) «Тенденції розвитку безпекового середовища у світі та довкола України»,;
  • розвідувальний огляд (за період з 22 по 28 листопада 2021 року) «Тенденції розвитку безпекового середовища у світі та довкола України»;
  • розвідувальний огляд (III квартал 2021 року) «Російська Федерація: воєнно-політичні аспекти»;
  • інформаційну довідку «Республіка Білорусь: вплив західних санкцій на економіку країни».

Ці документи мали гриф «Для службового користування».

7 лютого 2022 року обвинувачений надіслав працівнику ФСБ РФ відскановані зображення документів «Щодо невідкладних заходів реагування на виклики в енергетичній сфері», відскановані зображення довідок щодо проблемних питань, які потребують вирішення на Об’єкті № 1,2 Кабінету Міністрів України й довідки щодо практичної перевірки запасних пунктів управління окремих обласних державних адміністрацій з приміткою “таємно”.

Викрили зрадника у квітні 2022 року.

2 квітня 2022-го співробітник СБУ склав рапорт про виявлене кримінальне правопорушення. 6 квітня у чиновника вдома провели обшук. Уже 8 квітня чиновник Кабміну свою вину визнав повністю і дав показання по суті підозри.

У судовому засіданні чиновник сказав, що після 24 лютого 2022 року, тобто повномасштабного вторгнення рф в Україну, він перервав усі зв’язки з працівниками російських спецслужб, тепер шкодує про скоєне, покаявся, не очікував що його дії можуть призвести до подібних наслідків.

Дії зрадника були кваліфіковані як державна зрада, тобто шпигунство, надання іноземній державі та її представникам допомоги в підривній діяльності проти України, за попередньою змовою з групою осіб. Внаслідок його підривної діяльності настали тяжкі наслідки у вигляді повномаштабного вторгнення рф на територію України.

В якості обставини, що пом’якшує покарання, суд зміг врахувати щире каяття та активне сприяння слідству.

Зрадника засудили до 12 років ув’язнення із конфіскацією всього майна, оскільки він скоював злочини за грошову винагороду, тобто з корисливих мотивів.


За інформацією "Останнього Бастіону", зрадником виявився Мехеда Василь Анатолійович.

За даними аналітичної системи YouControl, з 2015 до 2019 року Мехеда працював помічником Прем'єр-міністра України.

У 2019 році Василь Мехеда став старшим референтом / Управління організаційно-аналітичного забезпечення діяльності Прем’єр-міністра України.

У Кабміні викрили співробітника, який 15 років зливав ФСБ таємні документи_1

У 2020-2021 році донька Василя Мехеди намагалася влаштуватися на роботу до Кабміну.

Владислава Мехеда претендувала на посаду головного спеціаліста відділу аналізу і нормативного регулювання Департаменту моніторингу та контролю Секретаріату Кабінету Міністрів України.

У Кабміні викрили співробітника, який 15 років зливав ФСБ таємні документи_3
У Кабміні викрили співробітника, який 15 років зливав ФСБ таємні документи_5
У Кабміні викрили співробітника, який 15 років зливав ФСБ таємні документи_7

Наразі адвокати Василя Мехеди оскаржують вирок в апеляційному суді.

У Кабміні викрили співробітника, який 15 років зливав ФСБ таємні документи_9

Читайте також:
Опінії
Шлях України до гідності та свободи, до яких ми зробили багато важливих кроків, буде довгим, і цей шлях далеко не закінчений.
25 листопада, 16:19
Опінії
Щоб у вас не було зайвих сумнівів щодо того, що перед 24 лютого Україну свідомо й безвідмовно здавали ворогу.
18 листопада, 14:45
Опінії
Митрополит Онуфрій і його довірена особа лаврський настоятель Павло мусять уже давно покаятися і постати перед судом за зраду.
14 листопада, 19:12
Політика
Один із партійних босів нині забороненого проросійського угруповання "Опозиційна платформа – За життя" радів бомбардуванням Києва.
04 листопада, 08:01
Опінії
Як зрадник Богуслаєв відмивав гроші путіна і до чого тут "Слуга Народу"
29 жовтня, 10:35
Опінії
При Зеленському йшло офіційне постачання обладнання з "МоторСічі" на бойові вертольоти, з яких нас убивали окупанти
26 жовтня, 16:05