У Кенії спалахнуло перше повстання людей проти роботів

СВІТ
15.06.2023, 17:54
У Кенії спалахнуло перше повстання людей проти роботів
Фото: Google

Збирачі чаю у східноафриканській країні вимагають від власників плантацій прибрати машини, які позбавляють їх роботи й заробітку.

Такі відомості з охопленого протестами Найробі оприлюднило міжнародне спеціалізоване видання "Semafor Africa", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Працівники, які фактично за копійки збирають листя чайного дерева, з'їхалися з усієї Кенії до столиці, аби вимагати зупинити машинізацію вказаного процесу.

За словами збирачів, системне впровадження інноваційних технологій провокує збільшення рівня безробіття у галузі, перш за все у провінції Керічо, яка живе з торгівлі чаєм.

Аби зупинити чи хоча б сповільнити планову заміну людей машинами, африканці взялися ламати роботів прямо на плантаціях, погрожуючи спаленням врожаю власникам.

Водночас згідно з офіційною статистикою, оприлюдненою міністерством внутрішніх справ Кенії, торік у країні згоріло щонайменше 10 таких машин, як обслуговували 100 гектарів виробника чаю "Lipton".

У зв'язку з протестами, уряд у Найробі випустив рекомендації агропромисловим холдингам збирати бодай 40% урожаю вручну, адже чиновники не справляються зі зростанням рівня безробіття.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", ентузіаст-природоохоронець із Сенеґалу прагне посадити 5 мільйонів дерев на Заході Африки.

вибір редакції
Читайте також:
Політика
Конфлікт навколо пляжу «Гаваї»: протестувальники загрожують безпеці Полтави.
16 червня, 12:10
Політика
Сьогодні в США, а також у Європі відбуваються акції протесту проти Дональда Трампа під гаслом «No Kings: Nationwide Day of Defiance».
14 червня, 20:36
Світ
У суботу в США заплановані масштабні акції протесту проти Дональда Трампа. Організатори очікують участі мільйонів людей.
11 червня, 11:24
Опінії
Найбільше місто західного узбережжя США охоплене вогнем. Вуличні протести федеральний уряд намагається придушити силою, влада штату бездіє.
11 червня, 08:32
Світ
Він може тривати 4 місяці — ДПСУ
05 травня, 15:23
Світ
Американські євреї закликали Трампа припинити озброювати державне утворення «Ізраїль».
14 березня, 10:14