У Києві відкрилась виставка "Капелани"

ВІЙНА
22.05.2021, 11:05
У Києві відкрилась виставка "Капелани"

У просторі музейного проєкту «Український Схід» 20 травня презентовано нову виставку «Капелани»

Як повідомляє Релігійно-інформаційна служба України, виставка присвячена священнослужителям різних віросповідань і конфесій, які на Українському Сході, де триває війна й проливається кров, пліч-о-пліч із воїнами захищають територіальну цілісність і незалежність нашої Батьківщини та гідно виконують душпастирську місію.

Про це інформує сайт Музею.

Із початком російської агресії на Сході України понад 700 священнослужителів та церковних активістів різних конфесій здійснюють духовну місію в умовах бойових дій. Героями нової експозиції стали Духівники, які оберігали й оберігають життя та віру Захисників України. Вони – різних конфесій та національностей, проте на початку воєнних дій покинули своє цивільне життя і занурилися в роботу на передовій як волонтери.

Розпочали церемонію відкриття з «Молитви військового капелана», зачитаної автором отцем Андрієм Зелінським.

У Києві відкрилась виставка

Генеральний директор Музею Іван Ковальчук зазначив, що місія виставки – показати капелана як воїна, друга, порадника, який готовий віддати життя за Батьківщину і побратимів.

Під час відкриття архиєпископ Вишгородський Православної Церкви України Агапіт та герої виставки Дмитро Поворотний, Андрій Зелінський, Сергій Дмитрієв, Костянтин Холодов, Саїд Ісмагілов, Андрій Полухін, Всеволод Стеблюк поділилися своєю візією місії військового капелана, розповіли про непростий початок діяльності капеланів у 2014–2015 рр. та особистий досвід перебування в зоні АТО/ООС. Усі вони про свою місію говорять однаково: капелан – духовний порадник та вірний побратим, наставник та помічник.

У Києві відкрилась виставка

Під час розмови торкалися таких непростих тем, як міжконфесійне та міжнаціональне мирне співжиття, бо капелани усіх конфесій слідують за своїми вірянами; пошук та гідне поховання загиблих, оскільки часто люди на війні втрачають шанобливе ставлення до померлих ворогів; робота із важкопораненими бійцями в госпіталях та родичами загиблих, адже найважче – зуміти вселити надію та сили жити далі тим, хто на межі зневіри після втрати здоров’я чи близьких.

Звучали слова вдячності й команді Музею за активну роботу з музеєфікації сучасних трагічних подій на Сході України та інтерес до теми релігійного життя на передовій.

У Києві відкрилась виставка

Експозиція виставки, а це особисті предмети військових капеланів, передані героями до колекції Музею, документальні світлини та образні артінсталяції «Силуети Долі» та «Янголи», аудіовізуальні сюжети «Світло» й «Псалом 90», створює колективний образ військового Душпастиря – Цілителя Душ і Хранителя Духовної Міці Українського Воїнства.

Організатори сподіваються, що виставка «Капелани» стане комунікативним майданчиком для актуалізації духовного єднання Воїнів Правди Святої та Воїнів Миру, які спільно відстоюють Державність України.

Героями нової експозиції стали духівники Юрій Казміренко, Сергій Дмитрієв, Дмитро Поворотний, Андрій Зелінський, Любомир Яворський, Андрій Полухін, Сергій Мороз «Фрост», Фіделіс Волністов, Павло Гончарук, Саїд Ісмагілов, Мурад Путілін, Ашер-Йосеф Черкаський.

Світлодарська дуга. Отець Сергій Дмитрієв разом з військовими та медиками 30-і ОМБр ім. князя Костянтина Острозького.
Світлодарська дуга. Отець Сергій Дмитрієв разом з військовими та медиками 30-і ОМБр ім. князя Костянтина Острозького.
Фото:Юрій Білак

Спогади 13 капеланів ПЦУ, трьох військових священиків УГКЦ, трьох капеланів-протестантів, двох представників РКЦ, одного служителя Мусульманської релігійної громади «Милість» і одного — Житомирської єврейської месіанської общини про особливості капеланського служіння на фронті під час протидії російській агресії увійшли у збірку «Капелани».

Спогади військових капеланів записували з травня 2018 до червня 2019 року в межах проєкту Українського інституту національної пам’яті «Усна історія АТО».

Загалом у проєкті взяли участь 35 військових капеланів, кожен з яких розповів власну історію служіння в цій неоголошеній війні.

Читайте також:
В Міноборони вшанували загиблих Українських захисників і захисниць
вчора, 20:35
27 січня, з боку московитсько-окупаційних військ зафіксовано 2 порушення
вчора, 15:05
У середині лютого на білоруській території в рамках спільних маневрів будуть задіяні військові підрозділи Білорусі та Росії
вчора, 10:46
Окупанти у Криму тримають у неволі щонайменше 116 людей за політичними чи релігійними мотивами
27 січня, 20:35
В Міноборони вшанували загиблих Українських захисників і захисниць
27 січня, 20:10
У 2023 році важкі турецькі безпілотники Bayraktar Akinci можуть з'явитися в Україні
27 січня, 19:05