У Києві затримали соратників Медведчука, які закликали українців скласти зброю

ВІЙНА
15 травня, 15:26
У Києві затримали соратників Медведчука, які закликали українців скласти зброю

Колаборанти виготовляли відеоролики, в яких дискредитували Сили оборони та закликали українців здатися окупантам

СБУ викрила у Києві підпільний осередок прокремлівського політпроєкту «Другая Украина».

Цю організацію на росії очолив обвинувачений у державній зраді Віктор Медведчук, який координує свою діяльність з ФСБ.

У Києві над «проєктом» працювала агентурна група, яка займалася інформаційними диверсіями проти України. Зокрема, її учасники поширювали відеоконтент, в якому дискредитували Сили оборони, закликали українців скласти зброю і здатися окупантам. Члени групи облаштувала підпільну студію у власному помешканні на Київщині і виготовляли замовні анімаційні ролики, які пересилали на погодження своєму куратору з рф.

Російським куратором виявився Денис Жарких – колишній ведучий на каналах Медведчука, а наразі директор його організації «Другая Украина» у Москві.

Після розгляду він давав дозвіл на поширення антиукраїнського контенту в інтернеті. Для цього фігуранти використовували підконтрольні Медведчуку інформресурси, серед яких – сайт «Другая Украина», сторінки в соцмережах і на відеохостингу YouTube.

За кожне відео учасники групи отримували грошову винагороду: у Києві готівку їм особисто передавав близький родич директора організації «Другая Украина». Під час обшуків за місцями проживання фігурантів виявлено комп’ютерну техніку та мобільні телефони із доказами підривної діяльності на користь рф.

У Києві затримали соратників Медведчука, які закликали українців скласти зброю_1У Києві затримали соратників Медведчука, які закликали українців скласти зброю_2У Києві затримали соратників Медведчука, які закликали українців скласти зброю_3У Києві затримали соратників Медведчука, які закликали українців скласти зброю_4У Києві затримали соратників Медведчука, які закликали українців скласти зброю_5У Києві затримали соратників Медведчука, які закликали українців скласти зброю_6У Києві затримали соратників Медведчука, які закликали українців скласти зброю_7У Києві затримали соратників Медведчука, які закликали українців скласти зброю_8

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили двом учасникам агентурної групи про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Крім того за цією ж статтею підозру отримав куратор групи – директор організації «Другая Украина» Денис Жарких.

Читайте також:
Кримінал
Правоохоронці стежили за кримінальним бізнесом Лисенка 8 місяців.
20 травня, 11:19
Опінії
Постать, воістину, легендарну, що уславилась не тільки своїми кримінальними витівками, але й повною безкарністю.
17 травня, 16:40
Кримінал
Йому призначили арешт без права на заставу. Раніше олігарх міг вийти під заставу в майже 2 млрд. гривень.
09 травня, 16:02
Політика
Так він намагається уникнути покарання за обвинувачення у нападі на журналіста
09 травня, 15:04
Кримінал
Дружина Олександра Чахлова їздила у Чернівцях на автівці Skoda Kodiaq за 2 млн грн, яка належить військовій частині.
08 травня, 21:40
Полтава
Громадянин України підірвав гранату у присутності правоохоронців. Тепер на нього очікує суд і, можливо, позбавлення волі.
08 травня, 14:36