У КНР стурбовані можливим розворотом РФ на Захід

СВІТ
19.07.2024, 19:24
У КНР стурбовані можливим розворотом РФ на Захід
Фото: Tencent

В Україні роками поширювалася хибна думка, що росія — на 100% азійська країна із дикунським населенням. Насправді це зовсім не так.

Хай там як, а РФ є західною країною, котра ситуативно за потреби імітує рух на Схід. Про це пише професор Інституту міжнародних відносин Китайського університету Гонконґу у місті Шеньчжень доктор наук товариш Чжен Юннянь.

За його порадою, Пекін повинен зберігати високу пильність щодо будь-яких змін у позиції Москви стосовно Заходу, особливо якщо буде знайдено рішення припинення війни (чергова спроба «заморозити конфлікт») в Україні. Теперішні добрі взаємини КНР із РФ спричинені слабкістю останньої.

«У нас мають бути цілком стратегічні міркування й особистий прагматизм. Не можна і не варто сліпо довіряти тому, хто вже раніше зраджував, а росія нас неодноразово зраджувала, тікаючи в обійми Заходу. Ми маємо приділяти пильну увагу стану конфлікту в Україні та відстежувати будь-які зміни у політиці РФ, яка за наш кошт воює на чужій території», — зауважив Чжен Юннянь.

Таким чином, висновує китайський аналітик, росія за будь-яких обставин залишається частиною західного світу, про що додатково свідчать слабкі санкції. Коли Захід відкидає росію, росія протистоїть Заходу, а коли Захід приймає її, росія стає щасливою, і головне — багатою.

«Згадайте таких російських реформаторів, як Пьотр, Єкатєріна, Алєксандр, Хрущов, Горбачов і Єльцин, усі вони прагнули втягнути свою країну у західний світ. Навіть у перші роки правління президента путіна росія рухалася в ЄС і НАТО. Ми повинні звертати увагу на коригування відносин РФ із Заходом у контексті російсько-української війни.

Зокрема, щойно США визначать Китай за свого єдиного конкурента, РФ одразу розірве із нами дружбу. Зрештою, як тільки путін досягне деяких зі своїх цілей, а Захід досягне деяких зі своїх, вони, ймовірно, зможуть піти на компроміс. Доля Китаю, не кажучи про якусь дрібну Україну, їх не цікавить», — додав Чжен Юннянь.

Водночас як уже раніше повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», Сі Цзіньпін не припиняє освоювати азійські простори від Пхеньяну до Анкари. Нині в його сіті потрапив і режим Ільгама Алієва.

Читайте також:
Політика
Підсумки перемовин в Ер-Ріяді викликають занепокоєння. Закрадається думка, що нам говорять не все, про що там домовилися.
вчора, 13:47
Політика
А, хто з ним працював щодо українських наративів?
25 березня, 12:00
Опінії
47-й президент США не планує зупинятися на досягнутому. Він хоче не удавати із себе миротворця, але стати таким, навіть коштом України.
16 березня, 09:27
Опінії
Спроби втягнутися в обговорення планів Москви — шлях до безвиході й поразки. Тим більше абсурдно із недодержавою, де системна українофобія.
14 березня, 21:43
Опінії
У разі, якби Британія була б географічно на місці Польщі, то прем'єр-міністр постав перед надскладним вибором. Лондону не зрозуміти Варшаву.
12 березня, 07:18
Політика
Як і американський колега, президент Франції полюбляє говорити, а не робити. Емманюель міг би очолити об'єднану Європу, бракує сили волі.
25 лютого, 21:40