У Конгресі США мають намір ініціювати продовження ленд-лізу для України

ВІЙНА
11 лютого, 09:24
У Конгресі США мають намір ініціювати продовження ленд-лізу для України

Там вважають, що таким чином можна примусити росію до мирних переговорів.

Член Палати представників США від Республіканської партії Джо Вілсон має намір внести в Конгрес закон про продовження ленд-лізу для України на 2025 рік.

Про це Вілсон повідомив в соцмережі Х.

«Сьогодні я представлю Freedom First Lend-Lease Act (закон про свободу насамперед про ленд-ліз - ред.), щоб надати президенту Трампу гнучкі повноваження надсилати зброю перемоги у війні нашим партнерам, включно з Україною, для стримування військового злочинця путіна», - написав Вілсон.

Він додав, що колишній президент Джо Байден повинен був зробити це давно, наголосивши, що росію потрібно привести до столу переговорів через американську силу.

Що таке ленд-ліз

Нагадаємо, раніше Палата представників ухвалила оборонний бюджет на 2025 рік, у документі немає положення про продовження ленд-лізу для України.

Ленд-ліз - це політика, згідно з якою США постачають союзникам боєприпаси, техніку, продовольство, стратегічну сировину, включно з нафтопродуктами та матеріальними засобами. Він представлений як закон про сприяння обороні Штатів.

Закон про ленд-ліз ухвалили двічі за всю історію - 11 березня 1941 року під час Другої світової війни, а вдруге для України - 9 травня 2022 року. Байден пописав закон цього дня, через кілька місяців після того, як росія здійснила повномасштабне вторгнення.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Політика
Дороги, кордони, мир: чого чекати від переговорів у Абу-Дабі.
10 липня, 13:12
Політика
Президент Ірану Масуд Пезешкіан оголосив про призупинення співпраці з Міжнародним агентством з атомної енергії (МАГАТЕ).
02 липня, 11:49
Опінії
Витіснення росії із країн Кавказу – лише перший етап
02 липня, 10:05
Політика
Баку відповідає: дипломатична криза через переслідування азербайджанців у росії.
01 липня, 10:49
Війна
Президент США Дональд Трамп уперше погодився з тим, що росія є довгостроковою загрозою для НАТО.
27 червня, 09:26
Війна
Речник міністерства закордонних справ Китаю Го Цзякунь стверджує, буцімто Пекін ніколи не надавав зброї жодній зі сторін війни в Україні.
26 червня, 18:27