У Кременчуці вводять суворий масковий режим
З 26 березня в Кременчуці вводять суворий масковий режим. Без захисної пов’язки на обличчі не пускатимуть в магазини, аптеки, до транспорту.
Маски зараз неможливо ніде купити. Якщо й пощастить на них натрапити, ціни на цей товар завищені в десятки разів. Мер Кременчука пропонує людям їх пошити.
«Ми всі на уроках шили маски і якщо не маєте їх, то шийте, – сказав мер Кременчука Віталій Малецький. – Ми робимо це, аби вірус не поширювався. Люди мають виходити з дому в масці, йти в магазин і знімати її лише вдома. У магазин чи то в транспорт будуть пускати лише в масці».
Зараз Кременчуком у три зміни патрулюють поліцейські. Людей закликають без нагальної потреби не виходити на вулиці.
У Полтаві вулиці патрулює поліція з нацгвардією. Військових поки що на ці заходи в Полтавській області не залучатимуть.
Суворого маскового режиму в Полтаві поки що нема. Одягати їх рекомендують тільки людям із ознаками застуди.
До магазинів і аптек Полтави пускають обмежену кількість людей. Через це на вулицях утворюються черги, адже люди ще й тримаються на дистанції від 1 м.
До громадського транспорту Полтави пускають по 10 людей. З 7-ї до 9-ї ранку возять в основному лікарів, медсестер, працівників аптек і магазинів, військовослужбовців і працівників поліції. Пільговики можуть скористатись транспортом із 11-ї до 15-ї години.
Через введені обмеження частина людей ходить на роботу пішки.
Вулиці Полтави спорожніли. Зрідка можна побачити дітей на майданчиках. Деякі гуляють в масках.
Поліція закликала полтавців контролювати дозвілля дітей під час карантину.
Щодня 5 автомобілів-гучномовців служби ДСНС курсують Полтавською областю. Вони закликають людей не виходити без нагальної потреби на вулицю.
На Полтавщині можуть скасувати рух громадського транспорту. Про це вчора сказав голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов.
«У випадку виявлення першого захворювання на коронавірус, ми будемо запроваджувати надзвичайну ситуацію. Якщо хвороба поширюватиметься, будемо ставити питання щодо запровадження надзвичайного стану. Можливе прийняття рішення щодо повної зупинки громадського транспорту. Ми готові до того, щоб повністю закрити міста і села, де буде виявлено коронавірус», – розповів Олег Синєгубов.
В Україні можливі заходи запровадження надзвичайного стану, заявив радник міністра внутрішніх справ Іван Варченко.
«Чому потрібен саме надзвичайний стан? Чи не можна обійтися заходами, які в нас є – надзвичайною ситуацією? Потрібен надзвичайний стан, дорогі друзі. Бо при заходах надзвичайної ситуації залишається вдома якась частина людей, – сказав Варченко в ефірі телеканалу «Еспресо». – Заходів надзвичайного стану всього 25. Вони можуть бути різною мірою використані. А можуть – ні, у разі самодисципліни громадян на високому рівні.
Надзвичайний стан дозволяє обмежити свободу пересування громадян і транспортних засобів. Дозволяє, наприклад, відчуження майна. Дозволяє швидко усунути керівників у разі неналежного виконання завдань. Під час надзвичайного стану саме штаб має можливість усувати керівників.
Що стосується мобілізації ресурсів підприємств, організацій, установ. Наприклад, у Мілані використовують ангар із проведення виставок для тимчасової клініки хворих на коронавірус».
За невиконання заходів карантину в Україні накладено понад 2 тис. адміністративних штрафів.