Україні треба «відпочити» від російської культури

МИСТЕЦТВО
09.01.2023, 11:20
Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Глава Мінкульту Литви пропонує помістити російську культуру «на карантин»

Міністр культури Литви Симонас Кайріс вважає, що під час війни в Україні «треба відпочити» від творів російської культури. На його думку, у майбутньому потреба у російській культурі зменшиться, оскільки все менше молоді володіє російською. Про це повідомляє медіа агенція Останній Бастіон із посиланням на Delfi.

«Спочатку ми маємо почути, що нещодавно сказав міністр культури України Олександр Ткаченко. Він висловив сподівання на те, що принаймні на час війни, ми маємо утриматися і від показу класичних творів у Європі. Це досить чесна позиція. Це побажання насамперед спрямоване не на Литву. У Європі є країни, де ми бачимо, що в репертуари повертаються певні твори», – сказав Кайріс.

Міністр наголосив, що те, як бути з російською культурою, чудово пояснила письменниця Крістіна Сабаляускайте.

«Вона говорила про «карантин великих класиків», Чайковського та інших. Однак ми не говоримо про те, що треба стирати ноти, рвати, палити книги», – додав Кайріс.

Однак міністр вважає, що в майбутньому це питання втратить актуальність у Литві.

«Литва стоїть на такому шляху, що потреби в російській культурі знижуються. Це відбувається через природні причини. Звичайно, через війну. І через зміни в суспільстві. Якщо говорити про зміну поколінь, то молодь не володіє російською і ця культура не є в центрі фокуса. Це хороші зміни в силу природних причин. Ми вже маємо вийти з тієї фази, що думаємо, що робити з російською культурою, з її знаменитими представниками», – зазначив урядовець.

вибір редакції
Читайте також:
Полтава
З 9 грудня діятиме розширений перелік професій, для яких вакцинація є обов’язковою.
01.12.2021, 10:32
Полтава
Що не так із карантинними обмеженнями?
06.11.2021, 13:03
Політика
У цих областях будуть введені найжорсткіші карантинні обмеження
07.09.2021, 18:15
Новини
У разі, якщо ситуація з поширенням Δ-штаму коронавірусу в Україні погіршиться, влада знову запровадить жорсткі карантинні обмеження.
16.07.2021, 12:13
Новини
Початок сезону відпусток суттєво збільшив потік українців до закордонних зон відпочинку.
15.06.2021, 14:00
Світ
Натомість ґої, зокрема в Україні, мусять і надалі продовжувати ходити у намордниках.
19.04.2021, 12:05