Очільник МОЗ Ляшко не виключає нового локдауну восени

16.07.2021, 12:13
Очільник МОЗ Ляшко не виключає нового локдауну восени
Фото: Deutsche Welle

У разі, якщо ситуація з поширенням Δ-штаму коронавірусу в Україні погіршиться, влада знову запровадить жорсткі карантинні обмеження.

Такий прогноз в інтерв'ю виданню "РБК-Україна" озвучив вітчизняний міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, передає інформаційна аґенція "Останній Бастіон".

За словами урядовця, у переважній своїй більшості громадяни вже втрачають настороженість до COVID-19 і наслідків, які він спричиняє для людського здоров'я.

«Для ВООЗ це викликає стурбованість, оскільки зараз в Європі, зокрема і в Україні, відбувається пом'якшення карантинних обмежень. Водночас у нас запрацювали обмеження з країн; додатково проводимо тестування на пунктах пропуску через державний кордон навіть при наявності довідки про вакцинацію чи результат ПЛР-тесту, який був проведений за 72 години. Зараз у нас ситуація в Україні стабільна, рівень захворюваності продовжує знижуватися. Сьогодні, зважаючи на всі показники тестування, які в нас є, ми відповідаємо європейським критеріям по тестуванню. Тому можемо говорити, що в нас ситуація під контролем і ми відповідаємо зеленому рівню. В усіх наших сусідів також ще немає динаміки зростання. Ми бачимо, що "горить" Захід Європи. Поки ті карантинні обмеження, які є, адекватні до епідситуації. Але постанова про карантин у нас діє», – зазначив Віктор Ляшко.

Очільник МОЗ додає, що Кабінет міністрів не виключає можливості запровадження локдауну вже цієї осені, якщо потенційне зростання кількості випадків для вітчизняної системи охорони здоров'я буде критичним.

«Розглядаючи доцільність введення локдауну, ми насамперед говоримо про те, що ми хочемо захистити найбільш вразливі групи населення. Найбільш вразливі групи – це люди старшого і похилого віку, саме вони найчастіше інфікувалися і мали негативні наслідки для здоров'я. Серед цієї вікової групи була зареєстрована найбільша кількість летальних випадків. Якщо вони будуть провакциновані, тоді за зростання кількості нових випадків, ми будемо оцінювати дві складових: потенційний вплив на стан і життя людей, а також вплив на економіку. І якщо ми захистимо вакцинацією пріоритетні групи, то ми можемо більше дивитися в бік економіки, щоб вона працювала», – прокоментував ситуацію Віктор Ляшко.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що всього за період пандемії в Україні на коронавірус захворіли 2 242 868 осіб, одужали – 2 179 665, летальних випадків – 52 685.

Читайте також:
Полтава
Починаючи від 9 квітня у межах комунального природоохоронного підприємства запроваджено карантин. Мета — запобігання поширенню захворювання.
11 квітня, 14:37
Мистецтво
Глава Мінкульту Литви пропонує помістити російську культуру «на карантин»
09.01.2023, 11:20
Полтава
З 9 грудня діятиме розширений перелік професій, для яких вакцинація є обов’язковою.
01.12.2021, 10:32
Полтава
Що не так із карантинними обмеженнями?
06.11.2021, 13:03
Політика
У цих областях будуть введені найжорсткіші карантинні обмеження
07.09.2021, 18:15
Новини
Початок сезону відпусток суттєво збільшив потік українців до закордонних зон відпочинку.
15.06.2021, 14:00