У МОН дозволили батькам самостійно шити маски дітям-школярам

31.08.2020, 14:49
У МОН дозволили батькам самостійно шити маски дітям-школярам
Фото: oksun70/Depositphotos

У Міністерстві освіти підкреслюють, що шкільна адміністрація не має права збирати кошти з батьків на маски та санітайзери.

Вже завтра у більшості областей країни (окрім «червоної» зони) розпочнеться майже звичайний навчальний рік – з огляду на епідемію коронавірусу, у житті батьків та школярів з’являться нові правила та пов’язані з ними запитання, передає «Дзеркало тижня».

Зокрема, чи треба здавати гроші на санітайзери та хто має закуповувати маски.

«Маски входять до переліку того, що треба купувати для своєї дитини, як зошити, олівці, фарби тощо. Немає змоги? Можна пошити з марлі. Ми з донькою так і зробили просто заради цікавості, розмальовували посмішками – це ще й запам’ятається школяреві як приємне проведення часу», – радить батькам заступник міністра Ігор Гарбарук.

Водночас примус вчителів купувати маски чи здавати гроші на їх закупівлю є неправомірним, підкреслюють у МОН. 

Те саме стосується й закупівлі санітайзерів – забезпечити навчальний заклад ними має місцева влада.

У МОН підкреслюють, що шкільна адміністрація не має права збирати кошти з батьків.

«Забезпечувати необхідним – завдання місцевих органів влади, а не батьків. Ніхто не має права вимагати додаткових платежів. Якщо вчитель наполягає здавати кошти, треба звертатися до директора школи. Якщо він підтримує вчителя, до управління освіти», – наголошує він.

Читайте також:
Основним автором книги "Розмовляємо естонською. Мініграматика з тематичним словником" є доцент Тартуського університету Гейніке Гейнсоо.
28 квітня, 12:17
Головною причиною самі освітяни називають небажання молодих випускників вишів іти працювати у педагогічну галузь.
24 квітня, 15:45
У Таврійському національному університеті ім. В.І. Вернадського продовжується, як ні в одному іншому, колотнеча з виборами ректора
26 березня, 17:45
Що таке “Навчай для України” і як українська молодь відкриває нові освітні можливості для дітей в малих населених пунктах
05 березня, 12:05
Нав'язування відвертого "європоцентризму" у вітчизняних шкільних курсах є неприпустимим, бо сприяє викривленню історичної пам'яті учнів.
02 березня, 07:59
Помічникам також встановлено розмір різного роду грошових виплат.
03.12.2020, 15:17