У МЗС Литви переконані, Білорусь – співучасниця воєнних злочинів

КРИМІНАЛ
12.06.2023, 19:37
У МЗС Литви переконані, Білорусь – співучасниця воєнних злочинів
Фото: Atlantic Council

Диктаторський режим Алєксандра Лукашенка причетний до геноциду українців, тож має бути засуджений разом зі своїми кремлівськими сюзеренами.

Про це йдеться у листі, який міністр закордонних справ Ґабріелюс Ландсберґіс скерував генеральному прокурору Литви пані Ніді Ґрунскене, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Документ містить інформацію від лідера білоруської опозиції (законно обраного влітку 202 року президента – прим. ред.) Світлани Тихановської щодо незаконного переміщення українських дітей на територію Білорусі.

За повідомленнями представників кабінету Тихановської, які перебувають у Вільнюсі, Лукашенківський режим у повній мірі може бути причетний до вказаного злочину, який кваліфіковано як "ознака геноциду".

«Незаконна депортація чи переселення цивільних осіб є діяннями, що кваліфікуються як злочини проти людяності та воєнні злочини. Вони караються, як відповідно до кримінального законодавства Литовської Республіки, так і відповідно до міжнародного права. Прошу генерального прокурора оцінити, чи є надана інформація підставою для розширення кола розслідувань, що вже ведуться, або початку нових досудових розслідувань за фактами розлучення дітей, депортації або переселення цивільних осіб, а також тілесних ушкоджень, тортур чи іншого нелюдського поводження з особами, які перебувають під захистом міжнародного гуманітарного права, або зазіхань на їхню власність», – зазначив Ґабріелюс Ландсберґіс.

У документах, доданих до листа, стверджується, що після 24.II.2022 понад 2000 українських дітей, переважно сиріт, були незаконно переміщені з тимчасово окупованих Росією територій України до таборів на території Білорусі.

«При розслідуванні воєнних злочинів в Україні важливо не допустити безкарності. Тому необхідно оцінювати можливий внесок у воєнні злочини, що продовжуються в Україні, і проти населення України з боку представників влади, у тому числі вищих посадових осіб, і контрольованих ними суб'єктів не тільки Росії, але і її активної співучасниці Білорусі», – підсумовує міністр Ландсберґіс.

Як і годиться, "Останній Бастіон" закликає читачів пам'ятати про те, що на початку літа окупанти розпочали нову хвилю масового вивезення української малечі із південних районів Херсонщини та Запоріжжя.

Читайте також:
Світ
Різанина в Самашки
06 квітня, 10:42
Кримінал
Найгірша ситуація склалася у чотирьох найбільших містах: Маріуполі, Бердянську, Мелітополі, Токмаку. Українців виганяються з власних осель.
14 березня, 14:57
Війна
Справжня мета Тель-Авіва – великомасштабна регіональна війна.
27 лютого, 16:13
Війна
Позов пройшов стадію юрисдикції та переходить на стадію розгляду по суті.
02 лютого, 18:20
Війна
Суд вимагає від Ізраїлю вжити заходів, «щоб уникнути будь-яких дій, які були б рівнозначні геноциду»
26 січня, 17:05
Війна
Слухання по справі у суді почнуться наступного тижня.
06 січня, 08:36