У Німеччині викрили кремлівського щура

СВІТ
23.12.2022, 09:27
У Німеччині викрили кремлівського щура

Співробітника зовнішньої розвідки Німеччини заарештували за підозрою у шпигунстві на користь рф

Співробітника Федеральної розвідувальної служби Німеччини Карстена Л. заарештовано за підозрою в державній зраді, його підозрюють у шпигунстві на користь московії, повідомляє DW.

Про це стало відомо 22 грудня, ордер на його арешт було видано 16 грудня.

Як стверджується, підозрюваний передав цього року одній із російських спецслужб відомості, які містять державну таємницю. Вдома і на робочому місці заарештованого пройшли обшуки, крім того, обшукано два офіси розвідслужби в Берліні та Пуллаху, а також будинок та місце роботи ще однієї, неназваної людини.

Про ситуацію доповіли канцлеру ФРН Олаф Шольц. Повідомляється, що про можливий злочин стало відомо з розвідувальних матеріалів, інформація підтвердилася під час службової перевірки.

Федеральна розвідувальна служба не повідомила подробиці звинувачення. Голова служби Бруно Каль наголосив на необхідності «стриманості та обачності» у цьому конкретному випадку. У його заяві сказано, що росія «відрізняється безпринципністю і готовністю до насильства», тому оприлюднення деталей того, що сталося, може «надати перевагу противнику».

Останній випадок розкриття подвійного агента у Німеччині стався у 2014 році. Тоді співробітника зовнішньої розвідки заарештували за передачу секретної інформації США. Його було засуджено на вісім років у 2016 році. Його спіймали, коли запропонував свої послуги ще й росії.


Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що у Німеччині учасники групи Patriotische Union, яка планувала державний переворот, збиралися вбити канцлера Олафа Шольца.

Головою змови вважається принц Генріх XIII із Тюрінгії. Два джерела The New York Times кажуть, що він зустрічався із російськими дипломатами. Один із таких візитів відбувся 12 червня в день росії. 

Німецькі правоохоронці провели рейди у 150 населених пунктах, конфіскувавши у змовників близько 40 одиниць вогнепальної зброї та тисячі набоїв. У членів групи знайшли готівку, срібні та золоті монети на суму в сотні тисяч євро. Спецслужби заарештували 25 осіб, яких підозрюють у підготовці державного перевороту. У змові брали участь представники стародавнього дворянського роду, колишній член парламенту, а також 69-річний колишній десантник Рюдигер фон Пескаторе, представники війська та поліції. Серед затриманих є громадянка росії, яка допомагала групі в контактах з російськими посадовцями.

вибір редакції
Читайте також:
Кримінал
Наш спільний ворог прагне загарбання земель усіх слабких сусідів. Якщо росіян не зупинити в Україні, вони прийдуть у Риґу, Прагу, Берлін.
23 лютого, 14:55
Політика
Українофоб Андрій Деркач квартирує у білоруській столиці. Зрадник налагоджує контакти з потенційною новою владою США.
08 січня, 12:27
Світ
Члени угруповання отримували завдання від російських кураторів через Telegram й отримували платню їх виконання.
19.12.2023, 18:23
Кримінал
Одну з учасниць агентурної мережі головного управління генштабу збройних сил росії відправлено до суду. Їй загрожує довічне ув'язнення.
28.11.2023, 11:33
Світ
Антитерористична поліція заарештувала п’ятьох болгар у лютому 2023 року.
11.11.2023, 14:22
Війна
Життя на росії розчарувало московитських «розвідників».
06.11.2023, 12:23