У парламенті хочуть заборони рекламу електронних цигарок

16 жовтня, 12:53
У парламенті хочуть заборони рекламу електронних цигарок
Фото: Google

Автори проєкту прагнуть внести зміни до Закону "Про рекламу".

На сайті Верховної Ради опублікували проєкт Закону №4212 "Про внесення змін до статті 22 Закону України "Про рекламу" щодо реклами електронних сигарет і рідин, що використовуються в електронних сигаретах".

Авторами є "слуги народу" серед яких Алла Рєпіна, Олександр Дубінський, Данило Гетманцев та інші.

Вони пишуть, що розробка проєкту викликана необхідністю вдосконалення механізмів державного управління рекламною діяльністю в Україні, посиленню обмежень та заборон щодо реклами електронних сигарет і рідин, що використовуються в електронних сигаретах.

Реалізація положень законопроєкту сприятиме обмеженню вживання населенням України електронних сигарет, особливо молоддю та підлітками, на яких реклама впливає найбільше.

Що пропонують народні обранці?

Проєктом акта пропонується внести зміни до 22 Закону України "Про рекламу" в частині розширення заборони її дії на електронні сигарети та рідини, що використовуються в електронних сигаретах.

Тобто пропонується заборонити рекламу, де б містилися люди, які палять електронні сигарети.

Законодавці також прописують, що не повинно з реклами у глядача чи спостерігача виникати думка, що паління електронних сигарет сприяє розв'язання особистих проблем, кар’єрному зростанню, успіху, або що всі навкруги палять електронні сигарети, а отже пропагувати їх.

Також заборонено розміщувати рекламу електронних сигарет під час концертів, заходів і так далі.

Заборонено проведення заходів з обміну тютюнових виробів, електронних сигарет, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, на будь-які інші товари, роботи, послуги тощо.

Автори у пояснювальній записці також зазначають, вживання електронних сигарет і рідин, що використовуються в електронних сигаретах необхідно зменшувати, відтак їхню рекламу слід заборонити та замінити соціальною антирекламою.

Автор : Микола Шевчук
Читайте також:
Виборчий галоп добігає свого завершення. На горизонті — невідомість, страх і відчай за майбутнє України, де при владі Зе-команда.
24 жовтня, 19:47
"Слуги народу" готові домовлятися з депутатами-опонентами, щоб ухвалити бюджет України на наступний рік.
20 жовтня, 10:24
Зе-команда має намір кардинально трансформувати головну спецслужбу України.
17 жовтня, 21:48
Команда Володимира Зеленського впевнено прямує до прірви, а разом із ними шаленими темпами падає економіка України.
03 жовтня, 07:59
Лише тверку у мінській групі й не вистачало!
30 вересня, 10:01