У передчутті глобального голоду: 60% озимих культур США буде втрачено через посуху

ЕКОНОМІКА
22 березня, 07:00
У передчутті глобального голоду: 60% озимих культур США буде втрачено через посуху
Фото: Главком

Всесвітня продовольча криза стає все більш очевидним і невідворотним явищем для людства на тлі російської агресії проти України.

Особливо гостро це відчують на собі імпортери зернових і олійних культур, інформує медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на американське видання "The Most Important News".

Зазначається, що на додачу до скорочення постачання пшениці, кукурудзи та соняшника з України на світ насувається нове лихо – до 60% озимини у США може бути втрачено.

Головною причиною майбутньої продовольчої кризи називають аномальну посуху у штатах так званого Середнього Заходу, де від жовтня минулого року не були ніяких опадів (ні дощів, ні снігу – прим. ред.).

«Місцеві аграрії стверджують, що подібне явище періодично спостерігається у США, особливо на терені між Монтаною та Техасом, і має назву "Пиловий казан". Це коли посуха супроводжується ще й вітрами, котрі здувають верхній шар ґрунту. У разі, якщо найближчим часом не буде інтенсивних дощів, то прогнозований врожай просто щезне як такий», – повідомляє видання "The Most Important News".

Своєю чергою, зауважимо, що за останній рік пшениця на світовому ринку подорожчала на 69%, ячмінь – на 82%, кукурудза – на 36%; до кінця 2022 року ці цифри можуть стати тризначними.

Насамперед подорожчання їжі вдарить по слаборозвинених країнах (тобто, йдеться про так званий "третій світ" – прим. ред.), де на продовольство йде понад 50% сімейних бюджетів.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що станом на сьогодні запасів пшениці на українських складах вистачить приблизно на 2 найближчі роки, тоді як олії – на 5.

У передчутті глобального голоду: 60% озимих культур США буде втрачено через посуху_1
вибір редакції
Читайте також:
Світ
В організації побоюються через можливу продовольчу кризу, яка може виникнути внаслідок закриття портів
18 червня, 11:25
Світ
Екорегіон Сахель потерпає від неврожаю через посуху, на просторі від Сенеґалу до Еритреї вже виявлено зростання смертей від недоїдання.
07 червня, 19:01
Економіка
Однак на сьогодні проблема полягає у тому, що ні у Парижі, ні у Пекіні, ні навіть у Вашинґтоні не готові йти на пряме зіткнення з Москвою.
01 червня, 08:07
Економіка
У зв'язку з зупинкою головного вітчизняного підприємства з солевидобутку на Донеччині сіль на прилавках буде іноземного походження.
25 травня, 18:18
Економіка
Окупаційно-терористичні сили російської федерації навмисно блокують українські порти та не дозволяють вивезти звідти зерно.
15 травня, 07:56
Економіка
Перший вантаж з українською агропродукцією від початку російського повномасштабного вторгнення завантажили на кораблі у Румунії.
29 квітня, 17:00