У передчутті глобального голоду: 60% озимих культур США буде втрачено через посуху

ЕКОНОМІКА
22.03.2022, 07:00
У передчутті глобального голоду: 60% озимих культур США буде втрачено через посуху
Фото: Главком

Всесвітня продовольча криза стає все більш очевидним і невідворотним явищем для людства на тлі російської агресії проти України.

Особливо гостро це відчують на собі імпортери зернових і олійних культур, інформує медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на американське видання "The Most Important News".

Зазначається, що на додачу до скорочення постачання пшениці, кукурудзи та соняшника з України на світ насувається нове лихо – до 60% озимини у США може бути втрачено.

Головною причиною майбутньої продовольчої кризи називають аномальну посуху у штатах так званого Середнього Заходу, де від жовтня минулого року не були ніяких опадів (ні дощів, ні снігу – прим. ред.).

«Місцеві аграрії стверджують, що подібне явище періодично спостерігається у США, особливо на терені між Монтаною та Техасом, і має назву "Пиловий казан". Це коли посуха супроводжується ще й вітрами, котрі здувають верхній шар ґрунту. У разі, якщо найближчим часом не буде інтенсивних дощів, то прогнозований врожай просто щезне як такий», – повідомляє видання "The Most Important News".

Своєю чергою, зауважимо, що за останній рік пшениця на світовому ринку подорожчала на 69%, ячмінь – на 82%, кукурудза – на 36%; до кінця 2022 року ці цифри можуть стати тризначними.

Насамперед подорожчання їжі вдарить по слаборозвинених країнах (тобто, йдеться про так званий "третій світ" – прим. ред.), де на продовольство йде понад 50% сімейних бюджетів.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що станом на сьогодні запасів пшениці на українських складах вистачить приблизно на 2 найближчі роки, тоді як олії – на 5.

У передчутті глобального голоду: 60% озимих культур США буде втрачено через посуху_1
Читайте також:
Економіка
Міністр агрополітики Віталій Коваль відреагував на здорожчання молочних продуктів, картоплі й хліба. Чиновник обмежився черговим популізмом.
08.11.2024, 14:54
Економіка
Велика російська воєнна агресія, розпочата торік наприкінці лютого, суттєво вплинула на харчові звички громадян. Їсти в Украні стали менше.
03.11.2024, 15:12
Економіка
Держава і підприємці мають об'єднатися задля порятунку свинарство в Україні. Спалах африканської чуми винищує худобу, впливаючи на ціни.
29.09.2024, 10:36
Економіка
До кінця 2024 року світова вартість кави зросте від 20% до 30%. Причина — тривала посуха у двох країнах-експортерах, Бразилії й В'єтнамі.
27.09.2024, 19:24
Життя
Сонячні батареї зайняли безліч земельних ділянок, з яким можна щороку збирати великі врожаї. Людство самознищує себе і світ.
07.07.2024, 19:08
Економіка
Виявилося, що вітчизняна молочна продукція має чималий попит у балканській державі. Тепер фермери повинні збільшити обсяги постачання.
30.04.2024, 20:32