У Перу вдруге за рік оголошують імпічмент президенту

ПОЛІТИКА
27 січня, 14:30
У Перу вдруге за рік оголошують імпічмент президенту
Фото: Swiss Info

Криза влади у Лімі загострюється через небажання прихильників колишнього голови держави Педро Кастільо домовитися з опозицією.

Саме через це перуанські законодавці подали клопотання про імпічмент чинного президента Діни Болуарте, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на місцеве видання "Diariocrítico".

Як вдалося з'ясувати, ніколи ще в історії цієї південноамериканської країни уряд за доволі короткий проміжок часу – трохи більше як місяць – не вбивав понад 40 людей під час протестів.

Від моменту імпічменту та арешту експрезидента Педро Кастільо, Перу зіткнулася з масовими вуличними заворушеннями, які жорстко придушуються силовими органами.

Народні депутати звинувачують Діну Болуарте у беззаконні й наданні поліції дозволу на зловживання та непропорційне застосування сили проти протестувальників.

Сама ж пані президент відмовляється йти з займаної посади та коментувати ініціативи законодавців Перу, адже як виявилося крім низки урядовців на її боці великий бізнес, що визискує з бідних корінних мешканців (племена кечуа і аймара – прим. ред.).

На тепер парламентарям необхідно зібрати для оголошення імпічменту понад 55 голосів із наявних 130, прихильники Кастільо намагаються переконати колег в усуненні Болуарте, котра узурпує владу у країні.

Між тим, як уже інформував "Останній Бастіон", нещодавно під час вуличних протестів невдоволених громадян у Перу силовики вбили одного з мирних мітингарів.

Читайте також:
Світ
Кремль намагається шукати військових союзників серед "країн-ізгоїв"
17.02.2022, 14:43
Світ
Аргентинський президент-соціаліст Альберто Фернандес оголосив про намір повернути спірний із Великою Британією архіпелаг.
10.02.2022, 11:07
Світ
Колишній сільський учитель, а нині ультралівий президент Республіки Перу Петро Кастільо може втратити найвищу державну посаду.
08.12.2021, 11:39
Світ
Чинний президент Венесуели й колишній водій шкільного автобуса Ніколас Мадуро висловив бажання домовитися "полюбовно" з опозицією.
26.07.2021, 11:24
Світ
Поки Володимир Зеленський нервово вживає айкоси та думає про рейтинґи, Жаїр Мессіаш Болсонару допомагає тисячам співгромадянам.
19.06.2021, 16:15
Світ
Аргентинський президент-соціаліст Альберто Фернандес знову опинився у центрі міжнародного скандалу.
10.06.2021, 09:37