У Польщі засудили 14 членів шпигунської мережі рф, серед них — українці й білоруси

СВІТ
19.12.2023, 18:23
У Польщі засудили 14 членів шпигунської мережі рф, серед них — українці й білоруси

Члени угруповання отримували завдання від російських кураторів через Telegram й отримували платню їх виконання.

Суд Любліна у вівторок, 19 грудня, визнав 14 громадян росії, білорусі та України винними в підготовці диверсій на користь Москви у складі шпигунського угруповання.

Про це повідомляє AFP.

Шістнадцятьом фігурантам у листопаді оголосили звинувачення у шпигунстві, зокрема в підготовці підриву потягів з гуманітарною допомогою для України, а також стеженні за військовими об'єктами та об'єктами критичної інфраструктури.

Чотирнадцять із них визнали провину, але на суді не з’явились, тому вирок їм оголосили заочно. Двох інших імовірних членів шпигунської мережі судитимуть окремо після того, як вони відкликали свої попередні заяви про визнання вини.

«Розглянувши справу... суд визнав усіх підсудних винними в інкримінованих їм злочинах, а також встановив, що деякі з них діяли в складі організованої злочинної групи» — заявив суддя Ярослав Ковальський, оголошуючи вирок.

Речниця Люблінського суду Барбара Марковська повідомила AFP, що членами шпигунського угруповання були «росіяни, українці та білоруси», не уточнивши подробиць.

Відомо, що серед засуджених — російський хокеїст польського клубу із Сосновця Максим С., арештований у червні, а також, за даними польських ЗМІ, «два українські юристи та політолог, викладач французької мови, фармацевт, інженер-програміст».

За даними слідства, члени угруповання отримували завдання від російських кураторів через Telegram й отримували платню за них у криптовалюті — від 300 до близько 10 тисяч доларів.

Читайте також:
Світ
Вони могли готувати диверсії на об’єктах критичної інфраструктури країни.
03 травня, 10:42
Війна
ЇЇ метою було створення російських сфер впливу в Європі.
29 березня, 11:42
Війна
Позаторік Європа почала кампанію із вигнання російських шпигунів, а тепер вони повертаються мстити. Буде кривава лазня.
07 березня, 12:27
Кримінал
Наш спільний ворог прагне загарбання земель усіх слабких сусідів. Якщо росіян не зупинити в Україні, вони прийдуть у Риґу, Прагу, Берлін.
23 лютого, 14:55
Політика
Українофоб Андрій Деркач квартирує у білоруській столиці. Зрадник налагоджує контакти з потенційною новою владою США.
08 січня, 12:27
Кримінал
Одну з учасниць агентурної мережі головного управління генштабу збройних сил росії відправлено до суду. Їй загрожує довічне ув'язнення.
28.11.2023, 11:33