У пустелі Атакама розростається велетенська вирва

СВІТ
24.08.2023, 18:14
У пустелі Атакама розростається велетенська вирва
Фото: Ancient Origins

Глибокий отвір посеред земної поверхні, що утворився на місці гірничодобувної діяльності на Півночі Чилі, збільшується у розмірах.

Приголомшливі кадри з околиць міста Тьєрра-Амарілья, за 665 кілометрів від столиці Сантьяґо, оприлюднило видання "Unidiversidad", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Саме там ось уже не перше десятиліття канадійська компанія "Lundin Mining" експлуатує мідну копальню Алькапарроса, через що і стався зсув ґрунту, який загрожує не тільки гірнякам.

Велетенську порожнину вперше побачили цьогоріч 30 липня у сільській місцевості, діаметр становив 25 метрів, а глибина – 200 метрів; нині ж її діаметр – 50 метр, а глибина – вже 300 метрів.

Природоохоронці відразу забили на сполох, тому канадійські промисловці мусили допустити на терен, де проводять гірничо-видобувну діяльність, чиновників, які встановлюють причину виникнення вирви.

На цю мить відомо, що глибоченна яма – карстова воронка, що могла з'явитися через поганий зовнішній дренаж, де ґрунтові води збираються та розчиняють гірську породу, утворюючи підземні каверни чи простори.

«За нашими відомостями провал не торкнувся ні робітників, ні членів компанії й залишався стабільним після першого розтину. Найближчий будинок знаходиться на відстані понад 600 метрів, а будь-який населений пункт чи громадська служба знаходяться майже за кілометр від зони потенційного ураження», – поспішили заявити у пресслужбі компанії "Lundin Mining".

Інакшої думки мер міста Тьєрра-Амаріль – пан Кристобаль Суніґа, – який переконаний, гірничодобувна діяльність  чужинців і призвела до катастрофи, котру мусять поборювати пересічні чилійці.

«Сьогодні це сталося на території сільськогосподарського об'єкта, але зараз ми найбільше побоюємося, що це може статися у населеному пункті, на вулиці, у школі. Щоденні вибухи та сильні поштовхи на шахті зруйнували наші будинки та наші вулиці, а зараз зруйнували ще й землю, на які ми живемо. Ми закликаємо уряд країни змусити компанії "Lundin Mining" залишити наше місто, бо її діяльність спричиняє одні лиш небезпечні загрози», – наголосив Кристобаль Суніґа.

Окремо медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам про те, що іранська пустеля під назвою Дешт-е-Лут визнана науковцями однією із найпридатніших для перебування людини територією.

У пустелі Атакама розростається велетенська вирва_1
Читайте також:
Світ
На Кубі в п'ятницю сталася аварія на одній із головних електростанцій, унаслідок чого без електропостачання залишилася вся країна.
19.10.2024, 07:47
Світ
Флорида готується до найбільшої за сім років евакуації
07.10.2024, 18:50
Опінії
Не має розуміння ні від центральної, ні від місцевої влади й щодо опалення. Всі ці міні-ТЕЦ — суцільна профанація, які досі у проєкті.
14.07.2024, 09:18
Полтава
Один із наймальовничіших куточків і природних окрас Полтавщини досі зазнає ерозії. Пивиха невпинно втрачає щомісяця до метра схилів.
27.06.2024, 20:33
Полтава
Громада на березі Кременчуцького водосховища продовжує тонути. Чиновники ніяк не реагують на тривале ремствування населення.
14.06.2024, 08:29
Світ
Пілот літака встиг катапультуватися.
11.12.2023, 10:45