У Раді хочуть облікувати всіх тварин
Законопроєкт передбачає встановлення системи штрафів за не реєстрацію тварин.
На сайті Верховної Ради опублікували текст проєкту №4182 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин».
Авторами є група народних депутатів від «За майбутнє» та «Слуги народу», серед яких: Петро Юрчишин, Марія Мезенцева, Олександр Гайду та інші.
Вони сподіваються, що проєкт допоможе у державному нагляді та контролі за ідентифікацією та реєстрацією тварин в господарствах операторів ринку тварин.
Що пропонують народні обранці?
Законопроєктом пропонується внести зміни до статті 107-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення в частині розміру штрафних санкцій за порушення законодавства з ідентифікації та реєстрації сільськогосподарських тварин.
Зокрема, встановити накладення штрафу на громадян та уповноважених осіб у розмірі двадцяти п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (425 грн).
У разі вчинення порушень особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за порушення законодавства з ідентифікації та реєстрації тварин, встановити накладення штрафу на громадян та уповноважених осіб у розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 грн).
Законопроєктом пропонується встановити відповідальність за невиконання операторами ринку тварин.
Відповідальність за порушення законодавства з ідентифікації та реєстрації тварин та невиконання законних вимог посадової особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері ідентифікації та реєстрації тварин пропонується встановити у розмірах від трьох до десяти мінімальних заробітних плат (15000-50000 грн).
На думку депутатів, санкції при порушенні вимог законодавства з ідентифікації та реєстрації тварин є дієвим та перевіреним.
Для уникнення порушення вимог статті 61 Конституції України, згідно з якою ніхто не може бути притягнутий до юридичної відповідальності одного виду за одне і теж саме правопорушення, як за статтею 11 проєкту Закону, так і за статтею 107-2 КУпАП, доцільно зміни до законодавства України про адміністративні правопорушення та зміни до статті 11 «Відповідальність за порушення законодавства у сфері ідентифікації та реєстрації тварин» Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин» вносити одним законопроєктом для набрання чинності вимог одночасно.
Пропонується нова редакція статті 10 Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин», що стосується державної підтримки у сфері ідентифікації та реєстрації тварин.
Так, на виконання статті 10 чинного Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин» було розроблено та затверджено постанову Кабінету Міністрів України від 08 серпня 2016 року № 506 «Про затвердження порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на відшкодування витрат на оплату послуг з ідентифікації та реєстрації тварин фізичним особам — власникам цих тварин».
У державному бюджеті 2017-2020 років, не було передбачено коштів для реалізації норм постанови. Аналізуючи порядок відшкодування за проведену ідентифікацію та реєстрацію тварин, було зроблено висновок про недієвість такого механізму.
Згідно з постановою, власник — фізична особа повинен подати відповідні документи на отримання відшкодування до райдержадміністрації за місцем розташування господарства, що не завжди зручно особливо для літніх людей.
За підрахунком витрати власника на отримання відшкодування в середньому і більше будуть становити 40 грн (враховано оплата проїзду до районного центру та зняття копій встановленого переліку документів), а саме відшкодування становитиме 36 грн 67 коп. за одну голову великої рогатої худоби.
Беручи до уваги вищезазначене, законопроєктом пропонується викладення статті 10 Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин» в новій редакції, передбачаючи можливість здешевлення самої ідентифікації та реєстрації тварин для власника фізичної та юридичної особи, у спосіб відшкодування матеріалів, які входять до послуги за переліком з державного бюджету.
Просто про складне
На думку деяких експертів, надалі будуть введені податки на утримання тварин.
Тобто власникам собак, котів, корів, курей варто приготуватися платити за все.