У Раді хочуть змусити операторів надавати дані про абонентів

ПОЛІТИКА
14.09.2020, 13:29
У Раді хочуть змусити операторів надавати дані про абонентів
Фото: bastion.tv

Проєкт Закону розроблено з метою підвищення ефективності боротьби з кіберзлочинністю.

На сайті Верховної Ради опублікували текст проєкту Закону №4004 «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо підвищення ефективності боротьби з кіберзлочинністю та використання електронних доказів», який дозволить вилучати електронні докази.

Авторами є представники «Слуги народу» та «За майбутнє», серед яких Денис Монастирський, Юлія Яцик, Сергій Мінько та інші.

Депутати пишуть, що проєкт Закону розроблено з метою підвищення ефективності боротьби з кіберзлочинністю та використання електронних доказів у кримінальному провадженні.

Що пропонують народні обранці?

Проєктом Закону пропонується внести зміни до статей 7, 23, 60, 71, 84, 93, 99, розділу І Кримінально-процесуального кодексу України (шляхом доповнення параграфом 4-1. «Електронні докази»), статей 104, 118, 123, 131, 132, 155, 157, розділу ІІ (шляхом внесення змін до глави 15. «Тимчасовий доступ до речей і документів), статей 171, 173, 177, 193, 234-237, 245, 252, 257, 264, 268, 290, 315, 322, 333, 358, 368, 374, 393, 549, 600, статті 39 Закону України «Про телекомунікації».

Проєкт вводить поняття «електронні докази» та регламентує їхнє зберігання. Електронним доказом депутати пропонують вважати інформацію в електронній (цифровій) формі з відомостями, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

До електронних доказів можуть належати:

1) електронні документи (в тому числі текстові документи, графічні зображення, плани, фотографії, відео- та звукозаписи тощо);

2) віртуальні активи;

3) веб-сайти, веб-сторінки;

4) текстові, мультимедійні та голосові повідомлення;

5) метадані;

6) бази даних;

7) інша інформація в електронній (цифровій) формі.

Оригінали або копії електронних доказів зберігаються у суді в матеріалах кримінального провадження.

Електронні докази вартістю понад 200 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, без шкоди для кримінального провадження, передаються за письмовою згодою власника, а в разі її відсутності – за рішенням слідчого судді, суду Національному агентству з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, для здійснення заходів з управління ними з метою забезпечення їх збереження або збереження їхньої економічної вартості.

Оператори телекомунікацій зобов’язані за власні кошти встановлювати на своїх телекомунікаційних мережах технічні засоби, необхідні для здійснення уповноваженими підрозділами оперативно-розшукових заходів, негласних слідчих (розшукових) дій та тимчасового доступу до інформації, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв’язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо, і забезпечувати функціонування цих технічних засобів.

Також, у межах своїх повноважень, оператори телекомунікацій мусять сприяти проведенню оперативно-розшукових заходів, негласних слідчих (розшукових) дій та тимчасового доступу до інформації, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв’язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо, а також недопущенню розголошення організаційних і тактичних прийомів їх проведення.

Тобто, депутати пропонують контролювати усі ваші дії в мережі, що вже є порушенням права на таємницю приватного життя.

Автор : Микола Шевчук
вибір редакції
Читайте також:
Політика
Нагадуємо, що служба в ЗСУ це почесний обов'язок кожного громадянина України
06 грудня, 12:00
Політика
Національне агентство з протидії корупції взялося за перевірку нардепа Железняка і його дружини- депутки
11 листопада, 18:43
Політика
Пенсію через інвалідність Стефанчук декларує послідовно з 2019 року.
07 листопада, 17:00
Політика
Слуги урода відверто грають із вогнем в очікування другого пришестя окупантів до Києва. Тому й відмовляються українізувати міста.
04 листопада, 13:41
Кримінал
Жінка купила машину за допомогою помічника депутата за 65 тис. грн при заявленій ціні у 2,3 млн грн.
07 жовтня, 15:00
Кримінал
В Офісі генпрокурора досі не встановлено підозрюваних у справі щодо виїзду «Слуги народу» за кордон, яку відкрили у грудні 2023 року.
27 вересня, 11:03