У Раді взялися переглядати пільги чорнобильцям

ЕКОНОМІКА
29.09.2020, 14:28
У Раді взялися переглядати пільги чорнобильцям

Проєкт передбачає зміни до Закону про статус і соціальний захист чорнобильців.

На сайті Верховної Ради опублікували законопроєкт №4146 «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо гарантування справедливого та гідного розміру пенсійного забезпечення учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілим особам».

Автором є «слуга народу» Олександр Качур, який ставить за мету переглянути пільги чорнобильцям, що їх він вважає несправедливими.

Що пропонує народний обранець?

Проєкт передбачає внесення змін до статей 1, 50, 51, 67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Зокрема:

- Чорнобильцям (віднесеним до категорії 1) призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, яка не може бути меншою ніж 100%-150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

- Чорнобильцям (віднесеним до категорії 2, 3, 4) призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, яка не може бути меншою ніж 80% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Також депутат пропонує скасувати норму, яка встановила, що максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.

Експерти сходяться на думці, що ініціатива цікава, однак може виникнути ситуація, коли чимало чиновників самі собі поприписують категорії та будуть користуватися додатковими матеріальними пільгами.

Автор : Микола Шевчук
Читайте також:
Понад 4 мільйони гривень планує виділити міська рада Пирятина на посилення соціального захисту населення.
16 лютого, 09:35
18 мільйонів гривень спрямує Одеська обласна рада на потреби аграріїв регіону, які втратили врожай через цьогорічну аномальну погоду.
31.12.2020, 09:49
На минулій сесії Полтавської міської ради до сесійної зали вдалося завести полтавців інвалідів-візочників.
23.10.2020, 13:00
У проєкті закону йдеться про підвищення соціальних гарантій.
30.09.2020, 13:46
Так звана монетизація "пакунку малюка" є суцільною профанацією від чинної влади.
30.09.2020, 11:17
Депутати пропонують годувати безкоштовними обідами учнів та студентів, чиї батьки загинули захищаючи Україну.
23.09.2020, 14:00