Депутати хочуть змінити статус ліквідаторів аварії на ЧАЕС

ПОЛІТИКА
25.02.2020, 11:29
Депутати хочуть змінити статус ліквідаторів аварії на ЧАЕС
Фото: Interbuh.com.ua

Метою законопроєкту є конкретизація осіб, які належать до числа військовослужбовців.

На офіційному сайті Верховної Ради України з’явився текст законопроєкту №3095 «Про внесення доповнення до статті 10 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”».

Авторами якого є народні депутати від фракції «Батьківщина» Михайло Цимбалюк та Валерій Дубіль. Метою законопроєкту названа конкретизація осіб, які належать до військовослужбовців. 

На кого поширюватимуться зміни

З першого дня аварії на Чорнобильській АЕС 1300 бійців мобільних загонів спецзахисту формувань Цивільної оборони Чернігівської, Київської та Житомирської областей виконували роботи у 30 - кілометровій зоні найвищого радіоактивного забруднення. Зі слів членів Чернігівського обласного загону спецзахисту, на сьогоднішній день із трьох вищезгаданих загонів в живих залишились лише 520 бійців. 

Що пропонується

Загони спецзахисту формувань Цивільної оборони Чернігівської, Київської та Житомирської областей були направлені для ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС розпорядженням Ради Міністрів УРСР, а не військовими комісаріатами. В подальшому бійці загонів спецзахисту стали інвалідами внаслідок захворювань, пов’язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи. 

Враховуючи, що військовослужбовці, які залучалися до ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи військовими комісаріатами і загони спецзахисту, котрі направлялися для ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС розпорядженням уряду виконували одне завдання, ліквідовували наслідки аварії на ЧАЕС, депутати переконують, що бійці вищевказаних загонів мають належати за своїм правовим статусом також до військовослужбовців.

Прогнози стосовно прийняття

Зважаючи, що законопроєкт повністю аполітичний і стосується важливої соціальної проблеми, є велика ймовірність його прийняття.

Автор : Микола Шевчук
Читайте також:
Кримінал
Відповідний законопроєкт розроблено для доповнення Кримінального кодексу України статтею 374-1. Певно, слуг Феміди очікують кадрові чистки.
26.10.2023, 17:37
Політика
«Слуги народу», уламки забороненої ОПЗЖ, «Голос» і «Довіра» синхронно виступили проти української нації. Обранцям ближче власна кишеня.
17.10.2023, 17:42
Політика
Попри небажання Зеленського і Єрмака, ЄС і США допомогли Україні підписати закон про декларування.
10.10.2023, 12:15
Економіка
Ай, да Володька Зеленський, переграв усіх, не тільки відвертих критиків, але, що найголовніше, власних урядовців-профанів.
01.06.2023, 17:09
Опінії
Держава відокремила себе від громадян і насаджує хибну модель примусових і обмежувальних взаємовідносин. Це небезпечно під час війни.
13.05.2023, 17:01
Політика
Російський диктаторський режим невдовзі остаточно опиниться серед міжнародних ізгоїв, як Північна Корея, через терор проти України.
21.12.2022, 16:51