У російсько-українській війні світ влаштує лише перемога України

СВІТ
08.10.2022, 10:10
У російсько-українській війні світ влаштує лише перемога України

Цього висновку дійшли фахівці найбільшого американського аналітичного центру RAND.

Згідно з висновками експертів, зараз у світу є три позиції щодо перспектив російсько-української війни:

Перша позиція – підтримка України до її повної перемоги. Цей погляд поділяють адміністрація Джо Байдена, більшість Конгресу США та американська громадська думка.

Друга позиція - "триматися подалі", її дотримуються націоналісти з America First і ті, хто вважає, що Вашингтону варто було б приділити увагу Китаю. На їхню думку, суверенітет України не є справою США.

Третя позиція ґрунтується на засудженні московії та підтримці українців. Але перспектива ядерної війни змушує задуматися про дипломатичне вирішення питання. Члени цього табору (від Генрі Кіссінджера до редакції Нью-Йорк Таймс) раніше вже намагалися нав'язати дипломатичний вихід.

Аналітики RAND стверджують, що від початку війни було незрозуміло, чи взагалі є якісь шанси на мирну угоду. Після проведення псевдореферендумів "про входження чотирьох регіонів України до складу московії" можливість переговорів стала ще більш примарною.

Опитування продовжують свідчити про те, що українці виступають проти будь-яких територіальних поступок. "Опитування" на росії говорять про підтримку продовження бойових дій, а їхнє припинення – максимум, що Москва може запропонувати Києву. Але ні Зеленський, ні будь-який інший український лідер не підуть на це через політичну необхідність дати відсіч агресору.

Аналітики наголосили, що Москва перебуває в аналогічній пастці. Оголосивши першу мобілізацію з часів Другої світової війни президент кремлівський бункерний щур владімір путін вклав величезний особистий політичний капітал в успіх військового конфлікту.

Навіть якби угода була можливою, вже не ясно, чи відповідав би мир в Україні стратегічним інтересам США.

Якщо мирні переговори тимчасово заморозять війну в Україні, немає жодної гарантії, що вона залишиться замороженим у довгостроковій перспективі. Укладання угоди просто дасть московії час перегрупуватись, - зазначили у RAND

Прагнення укладання угоди ніяк не перешкоджає використанню московією ядерної зброї у довгостроковій перспективі. Московія може повторити свої погрози пізніше, як тільки вона зіткнеться з сприятливішою геополітичною ситуацією.

Мобілізація на росії, "приєднання" нових регіонів та ядерні загрози означають, що Україна та її прихильники можуть зіткнутися з темними часом попереду, побоюються американські експерти.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Війна
Відповідь вам не сподобається. Проте дати її хтось та й мусить, аби кривавий Чин наших полеглих Героїв не був марним!
18 квітня, 13:36
Війна
Боротьба української протиповітряної/протиракетної оборони за контроль над небом показує ризики для єврейської держави. Агресор випробовує.
17 квітня, 19:57
Політика
Мало іноземців знають росію так добре, як досвідчений український розвідник Олександр Литвиненко. Замолоду він навчався у Москві.
17 квітня, 13:34
Політика
У позаамериканському інформаційному просторі панує шкідлива думка, мовляв, Конґрес хоче припинити підтримку України. Але правда складніша.
16 квітня, 07:01
Політика
Експерт попередив про незворотний процес в Україні
15 квітня, 10:27
Війна
Окупанти можуть спробувати штурмувати Харків
13 квітня, 18:39