У Саудівській Аравії створять систему міських повітряних перевезень

02.12.2021, 13:08
У Саудівській Аравії створять систему міських повітряних перевезень
Фото: google

Буде впроваджена технологія вертикального зльоту та посадки eVTOL

Система електричного вертикального зльоту та посадки (eVTOL) заснована на використанні повітряного транспорту, що застосовує потенціал електроенергії, щоб літати в повітрі, а також здійснювати зліт і посадку у вертикальному положенні.

Концепція повітряного транспортного засобу eVTOL виникла у 2009 році на основі інноваційної технології DEP (Розподілена електрична тяга), яку розробляли фахівці NASA. Ноу-хау швидко підхопили спеціалісти великих фірм, що займаються машинобудуванням. Серед піонерів цієї галузі – італійський проєкт AugustaWestland Project Zero, німецький Volocopter, американський Opener BlackFly.

Починаючи з 2014 року, стартували справжні перегони за підкорення технології eVTOL та її масове впровадження у міських перевезеннях.

Враховуючи висхідний технологічний ринок Саудівської Аравії, немає нічого дивного в тому, що керівництво Volocopter зацікавилося співпрацею із саудівцями. Стало відомо, що зроблено замовлення на 15 повітряних апаратів (10 пасажирських літаків VoloCity та 5 транспортних пристроїв VoloDrone), які увійдуть в експлуатацію протягом наступних кількох років.

Співпраця між Саудівською Аравією та Volocopter означає тісний діалог у сфері проєктування та розробки дійсно тривимірної системи громадського транспорту, на основі технології eVTOL. Спільне підприємство забезпечить саудівцям послуги товарних та пасажирських перевезень із нульовим рівнем викидів вуглекислого газу в атмосферу.

Комерційний директор Volocopter Крістіан Бауер, коментуючи нове партнерство, заявив, що вихід на ринок Саудівської Аравії буде цікавою пригодою для всіх сторін цього діалогу. На його думку, це унікальна можливість стати важливою частиною розробки та експлуатації нової міської екосистеми з нуля, без жодних обмежень, накладених попередньою інфраструктурою.

Таким чином планується поєднати центральну частину проєкту NEOM з іншими розташованими поруч містами Саудівської Аравії, уникаючи масштабного будівництва доріг та оберігаючи унікальне природне середовище.

Читайте також:
У «Примарний флот» входять чотири надводні роботи
вчора, 12:34
Представлені зразки, зовні схожі на Т-90, Т-72, Т-14 на платформі «Армата» БМП-3 та БРДМ
вчора, 09:17
Коли це серійно робитиме Україна?
19 січня, 09:56
На Facebook подано позов до Британського суду на $3,2 млрд
16 січня, 19:35
Розробник комплексу – концерн “МПО “Гидпроприбор”
13 січня, 15:52
Комплекс розміщується в транспортному контейнері
13 січня, 13:18