У Швеції кажуть про 16-18 літаків Gripen для України

СВІТ
13 вересня, 08:33
У Швеції кажуть про 16-18 літаків Gripen для України

Там окреслили строки, коли нададуть остаточну відповідь

Шведські багатоцільові винищувачі JAS 39 Gripen від Saab у Повітряних Силах ЗСУ розглядають як другий тип літака після американських F-16

Шведський уряд вже у цей четвер, 14 вересня, може офіційно звернутися до своїх збройних сил з проханням проаналізувати можливість посилити Повітряні сили ЗСУ шведськими винищувачами JAS 39 Gripen — таку інформацію повідомляє шведське радіо Sverige Radio.

Як відзначається, шведський уряд хоче отримати відповіді на доволі традиційні у таких випадках питання — як швидко країна зможе замінити передані літаки і як взагалі це вплине на обороноздатність Швеції, кажуть у Sverige Radio.

І також збройні сили країни мають пояснити, як буде здійснюватися підготовка українських пілотів на винищувачі JAS 39 Gripen, а також інших необхідних для експлуатації літаків фахівців.

Як кажуть у першоджерелі, всього Україна нібито розраховує отримати від Швеції 16-18 винищувачів JAS 39 Gripen — відповідь на те, чи зможе Швеція виділити для ПС ЗСУ ці літаки, збройні сили країни мають надати через декілька місяців, у листопаді.

Нагадаємо — винищувачі Gripen розглядаються у ПС ЗСУ як один з типів літаків, після американських F-16, що у незначній кількості можуть підсилити нашу авіаційну складову — наприкінці серпня цього року командувач ПС ЗСУ Микола Олещук відзначив, що. Україна буде боротися за шведські Gripen.

У Швеції кажуть про 16-18 літаків Gripen для України_1

Також у серпні стало відомо, що група пілотів з України почала "ознайомче навчання" на шведські багатофункціональні винищувачі JAS 39 Gripen, яке передбачає не тільки опанування тренажерів, але й безпосередньо польоти на літаках. Водночас раніше цього місяця cтало відомо, що Україна підписала зі шведським Saab угоду щодо кооперації.

Джерело:  Defence Express

Читайте також:
Політика
Київ кидає виклик старому ворогові. Ще багато треба зробити, але недавні скандали та судові справи скоріше є хорошим, ніж поганим знаком...
25 вересня, 16:09
Політика
Україна стабільно посідає нижню половину щорічного глобального індексу сприйняття корупції Transparency International. І це ганьба!
22 вересня, 16:01
Політика
Чому Андрій Пишний клав на Зеленського?
22 вересня, 08:20
Світ
Новий геополітичний порядок не має формуватися без урахування інтересів України. Після 24.II.2022 ми набули міжнародної суб'єктності.
20 вересня, 19:29
Світ
Затягування війни проти України породжує ефект глобального відчуження Росії. У Москви невеликий вибір союзників.
18 вересня, 16:01
Життя
Сьогодні ШІ може замінити живих людей у певних сферах, та працювати краще за них
18 вересня, 12:55