У Швеції кажуть про 16-18 літаків Gripen для України

СВІТ
13.09.2023, 08:33
У Швеції кажуть про 16-18 літаків Gripen для України

Там окреслили строки, коли нададуть остаточну відповідь

Шведські багатоцільові винищувачі JAS 39 Gripen від Saab у Повітряних Силах ЗСУ розглядають як другий тип літака після американських F-16

Шведський уряд вже у цей четвер, 14 вересня, може офіційно звернутися до своїх збройних сил з проханням проаналізувати можливість посилити Повітряні сили ЗСУ шведськими винищувачами JAS 39 Gripen — таку інформацію повідомляє шведське радіо Sverige Radio.

Як відзначається, шведський уряд хоче отримати відповіді на доволі традиційні у таких випадках питання — як швидко країна зможе замінити передані літаки і як взагалі це вплине на обороноздатність Швеції, кажуть у Sverige Radio.

І також збройні сили країни мають пояснити, як буде здійснюватися підготовка українських пілотів на винищувачі JAS 39 Gripen, а також інших необхідних для експлуатації літаків фахівців.

Як кажуть у першоджерелі, всього Україна нібито розраховує отримати від Швеції 16-18 винищувачів JAS 39 Gripen — відповідь на те, чи зможе Швеція виділити для ПС ЗСУ ці літаки, збройні сили країни мають надати через декілька місяців, у листопаді.

Нагадаємо — винищувачі Gripen розглядаються у ПС ЗСУ як один з типів літаків, після американських F-16, що у незначній кількості можуть підсилити нашу авіаційну складову — наприкінці серпня цього року командувач ПС ЗСУ Микола Олещук відзначив, що. Україна буде боротися за шведські Gripen.

У Швеції кажуть про 16-18 літаків Gripen для України_1

Також у серпні стало відомо, що група пілотів з України почала "ознайомче навчання" на шведські багатофункціональні винищувачі JAS 39 Gripen, яке передбачає не тільки опанування тренажерів, але й безпосередньо польоти на літаках. Водночас раніше цього місяця cтало відомо, що Україна підписала зі шведським Saab угоду щодо кооперації.

Джерело:  Defence Express

Читайте також:
Політика
Експерт попередив про незворотний процес в Україні
10:27
Війна
Окупанти можуть спробувати штурмувати Харків
13 квітня, 18:39
Війна
Проблема нового російського наступу на Харків у відсутності у Кремля півмільйона штиків. «Гарматне м'ясо» звісно є, бракує зброї та техніки.
11 квітня, 08:20
Економіка
Будапешт не має реальних претензій до Києва, бо всі вони вигадані для збереження рейтингу панівного режиму. Цим слід користатися.
09 квітня, 13:36
Війна
Рейтинг мільярдерів від Forbes показав, що 37 з 55 підсанкційних путінських олігархів торік наростили статки.
09 квітня, 10:15
Історія
«Тисячолітня історія» теперішньої ресурсної федерації — просто божевільний міф. Його слід спростовувати, перш за все для західної аудиторії!
07 квітня, 15:31