Науковці з'ясували магічну практику жерців Вавилонії

СВІТ
19 серпня, 14:53
Науковці з'ясували магічну практику жерців Вавилонії

Смертельні знаки на 4000-річних глиняних табличках до тепер невірно тлумачилися істориками. Причина — помилка дешифраторів клинопису.

Про це мовиться на шпальтах впливового міжнародного галузевого видання Journal of Cuneiform Studies. Зазначається, що попри гарний стан чотирьох знайдених у межиріччі Тиґру та Євфрату табличок шумерсько-аккадський текст вважався складним для перекладу.

Нові технології та знання допомогли розшифрувати частину написаного на табличках, вивезених під час війни 2003 року із території сучасного Іраку. Зі слів американських і британських науковців, «клинописні знаки є найранішими із відомих знаменнями, пов'язаних із місячними затемненнями та чаклунством».

Мешканці давньої месопотамської цивілізації (шумери, аккадці, вавилоняни) вважали, що місячні затемнення — щось більше, ніж просто гарне видовище. Вони могли попереджати про різні смертельні загрози, зокрема нашестя сарани чи якоїсь невиліковний на той час хвороби.

«Нещодавно розшифровані знаки, які передбачають катастрофу, що насувається, і морок для певних територій, людей або держав, дають захопливе уявлення про тривоги й побоювання, що переслідували стародавні культури Близького Сходу. Жерці та радники правителів Месопотамії могли передбачити жахливі нещастя, спостерігаючи за часом і датою місячного затемнення, а також за траєкторією земної тіні по місяцю. Наприклад, таблички показують, що «затемнення вранці» означало «кінець династії» у місті Аккад», — пояснюють дослідники.

Натомість медіаагенція «Останній Бастіон» звертає увагу читачів на те, що археологи знайшли загублений храм, де зцілював Ісус Христос. Приголомшливе дослідження зробила міжнародна команда науковців.

Науковці з'ясували магічну практику жерців Вавилонії_1
вибір редакції
Читайте також:
Історія
Вони освоїли їзду щонайменше 4500-5000 років тому на теренах сучасної України. Коней для цього приборкували у степах між Дунаєм і Волгою.
24 липня, 08:27
Історія
Славнозвісний «шлях із варягів у греки» збагатив чимало середньовічних держав. Найбільший зиск тоді мали Хазарія, Русь, Візантія і араби.
10.12.2023, 08:48
Історія
Поселенню, що знаходиться у центральній частині Анатолійського півострова, понад 2000 років. Зараз його досліджують турецькі археологи.
07.11.2023, 20:10
Історія
Археологи вважають, що вони на крок ближчі до підтвердження місця перебування Ноєвого ковчега.
29.10.2023, 10:28
Історія
Вона присвячена археологам, які, попри утиски й репресії, здійснили важливі наукові відкриття.
25.10.2023, 17:31
Світ
У французькому селищі Лавó науковці виявили артефакти VI-V століть до Різдва Христового. Подібні знахідки нині — велика рідкість.
26.09.2023, 18:03