У США будуть голосувати за допомогу Україні 20 квітня

ВІЙНА
17 квітня, 21:18
У США будуть голосувати за допомогу Україні 20 квітня

Спікер Палати представників Майк Джонсон опублікував текст ініціативи щодо фінансування допомоги Україні. Що отримає Україна?

Спікер Палати представників Майк Джонсон опублікував текст ініціативи щодо фінансування допомоги Україні, яку можуть схвалити вже цієї суботи.

Що саме входить до ініціативи спікера.

Розмір допомоги

У документі вказано, що розмір загальної суми допомоги становить 60,84 млрд доларів, з яких 23,2 мільярда підуть на поповнення американських озброєнь, запасів та об’єктів.

Зокрема:

  • 23,2 млрд доларів піде на поповнення оборонних товарів та послуг, що надаються Україні.
  • 11,3 млрд доларів - на поточні військові операції США в регіоні.
  • 13,8 млрд доларів - на закупівлю новітніх систем озброєнь, товарів та послуг оборонного призначення.
  • 26 мільйонів доларів на продовження нагляду та підзвітності за допомогою та обладнанням, що надається Україні.

Нова ініціатива посилює нагляд через вимоги особистого моніторингу. Також, вимагає від партнерів і союзників сплачувати свою частку через вимоги відповідності витрат.

Вона передбачає угоду про повернення коштів за економічну підтримку з боку уряду України.

ATACMS

Важливим пунктом ініціативи є те, що даний закон зобов’язує президента США у найкоротший термін після набрання чинності передати Україні оперативно-тактичні ракетні комплекси великої дальності.

Різниця з попереднім законопроєктом

Нинішня пропозиція Джонсона щодо виділення допомоги Україні загалом відповідає законопроєкту, який у лютому вже схвалив Сенат, і на ухваленні якого наполягав президент Джо Байден та його однопартійці в Конгресі.

Це означає, що демократи в Палаті представників матимуть підстави підтримати ініціативу спікера. У такому разі голосів для схвалення допомоги Україні має вистачити з великим запасом, навіть якщо за це відмовиться голосувати частина республіканців-трампістів.

Загальний обсяг допомоги Україні в нинішньому законопроєкті навіть трохи перевищує обсяг, передбачений сенатським проєктом: 60,8 млрд дол. проти 60,2 млрд дол.

На поповнення запасів озброєнь на американських складах передбачається виділити 23,2 млрд доларів (Сенат пропонував виділити 20 млрд), на дії американських сил у Східній Європі, пропонується виділити 11,3 млрд доларів (Сенат пропонував 15 млрд), на закупівлю Україною озброєнь - 14 млрд доларів, як і в сенатській версії.

Допомога Україні від США

Раніше у Штатах закінчилися гроші на фінансування допомоги Україні. Ще з минулої осені питання виділення нових коштів передали на розгляд Конгресу. Зрушення розгляду відбулося в лютому, - тоді Сенат схвалив законопроєкт, який передбачає кошти на допомогу Україні, Ізраїлю та іншим партнерам США.

На Україну в рамках цього законопроєкту передбачено понад 60 млрд доларів.

Однак Палата представників не розглянула документ, який підтримав Сенат. Зокрема, спікер Палати Майк Джонсон відмовлявся його на голосування через позицію Дональда Трампа, який має значний вплив на Республіканську партію.


Президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден заявив, що підпише окремі законопроєкти, зокрема про дорогу Україні та Ізраїлю, які запропонував раніше спікер Палати представників Майк Джонсон.

Про це йдеться на сайті Білого дому.

«Я рішуче підтримую цей пакет, щоб отримати важливу підтримку Ізраїлю та Україні, надати вкрай необхідну гуманітарну допомогу палестинцям у Секторі Гази та зміцнити безпеку та стабільність в Індійсько-Тихоокеанському регіоні», – зазначив Байден.

Президент Сполучених Штатів наголосив, що Україна стикається з продовженням російських атак, які «різко посилилися» за останній місяць. Він зауважив, що Палата представників США має проголосувати за пакет допомоги цього тижня, а потім рішення ухвалить і Сенат.

«Я негайно підпишу цей закон, щоб надіслати світові повідомлення: ми підтримуємо наших друзів і не дозволимо Ірану чи росії досягти успіху», – додав він.

Автор : Відділ моніторингу
вибір редакції
Читайте також:
Світ
Болгарія передає Україні вже сьомий пакет військово-технічної допомоги за весь поточний рік. Відбувається без участі послиці Олесі Ілащук.
05 грудня, 08:23
Політика
Попередній президент острівної азійської держави виступила із гучною заявою. Цай Ін Вень вважає необхідним посилення української оборони.
27 листопада, 19:21
Війна
Поставки, про які публічно не оголошували, були замовлені після того, як у Києва закінчилися ракети великої дальності
26 листопада, 10:00
Війна
Україна може завдавати ударів по росії французькими ракетами великої дальності в «межах самооборони».
23 листопада, 17:55
Війна
Німецька компанія Helsing готує для передачі Україні 4 тисячі безпілотників зі штучним інтелектом «Mini-Taurus».
18 листопада, 11:49
Війна
Тайванські ракети MIM-23 Homing All-the-Way Killer доповнять додаткові HAWK, подаровані Україні США та Іспанією.
12 листопада, 11:41