У США обговорюють скасування санкцій з газопроводу «Північний потік-2», - Politico

У США обговорюють скасування санкцій з газопроводу «Північний потік-2», - Politico

Проти подібних поступок виступають Державний секретар США Марко Рубіо та міністр внутрішніх справ Даг Бергам.

У Білому домі обговорюють можливість зняття санкцій з російського газопроводу «Північний потік-2», а також, ймовірно, з інших російських активів у Європі в рамках дискусій про припинення війни між росією і Україною

Про це пише Politico із посиланням на джерела. 

Як зазначають у виданні, відновлення роботи «Північного потоку-2» могло б принести Москві значні фінансові надходження, але лише за умови, що ЄС погодився б знову купувати російський газ через цей трубопровід – що видається малоймовірним, з огляду на кампанію ЄС зі скорочення імпорту російських енергоносіїв. 

Водночас скасування санкцій стало б дипломатичною перемогою для росії та суттєвим поступом з боку Трампа.

За інформацією джерел, головним прихильником зняття санкцій є спецпредставник США Стів Віткофф. Вони розповіли, що Віткофф, який стверджує, що налагодив дружні стосунки з путіним у своїй ролі представника Трампа в Москві, доручив своїй команді підготувати перелік усіх енергетичних санкцій, які США запровадили проти росії.

Один зі співрозмовників видання розповів, що хоча Віткофф і порушував питання про зняття енергетичних санкцій, ця ідея наразі не знайшла значної підтримки в Білому домі.

Зокрема, проти подібних поступок виступають Державний секретар США Марко Рубіо та міністр внутрішніх справ Даг Бергам, який також очолює Раду енергетичного домінування Білого дому. 

За словами джерел, дехто в американському уряді вважає, що Віткофф міг бути введений в оману росією щодо масштабів економічної вигоди для Сполучених Штатів у разі відновлення ділових зв’язків із Москвою.

Окрім «Північного потоку-2», обговорюється також можливість зняття обмежень з проєкту з виробництва зрідженого природного газу «Арктика СПГ-2», який міг би постачати до 13,2 мільйона тонн газу щороку, якщо санкції будуть скасовані.

Двоє співрозмовників Politico повідомили, що кілька сторонніх осіб лобіюють в адміністрації скасування санкцій. Одним із них є Стівен Лінч – керівник міжнародної приватної інвестиційної компанії Monte Valley Partners, що базується в Маямі.

Лінч спеціалізується на придбанні енергетичних інфраструктурних активів, які раніше належали росії. У 2007 році він разом із партнерами викупив частину активів російської нафтової компанії «ЮКОС" зі значною знижкою. Нещодавно він також придбав швейцарське відділення «Сбербанку" й подав заявку до Міністерства фінансів США на ліцензію, щоб придбати трубопровід.

Повідомляється, що над відновленням роботи газопроводу за підтримки американських інвесторів також працює колишній співробітник спецслужб і близький друг Путіна Матіас Варніг, який перебуває під санкціями США. Він звернувся до команди Трампа через представників американського бізнесу. Його ініціатива вважається окремою від консорціуму Лінча.

Згодом на своїй сторінці в Х держсекретар США Марко Рубіо заперечив інформацію Politico, заявивши, що ані зі Стівом Віткоффом, ані зі ним не було розмов про скасування санкцій проти росії.

«Якщо в них є хоч крапля журналістської чесності, вони повністю спростують цю вигадку», — написав Рубіо.

Автор : Валерій Гонтар
вибір редакції
Читайте також:
Війна
Те що робить зараз путін - цілковита заслуга саме політики Трампа по умиротворенню агресора.
10:02
Війна
Сікорський закликав Пекін сприяти закінченню війни рф в Україні
вчора, 17:37
Війна
Замість зустрічі топдипломатів відбудуться переговори між високопосадовцями з п'яти країн.
вчора, 10:46
Політика
Єрмак розставляє фігури: хто озвучить непопулярні рішення?
22 квітня, 11:27
Війна
Києву натякнули на відмову від НАТО і втрату територій — що стоїть за планом США.
21 квітня, 17:29
Політика
Жодна інша країна не має таких «публічних дебатів» щодо відправлення озброєння в Україну.
21 квітня, 17:05