У Туреччині протестували колісний дрон KAPGAN

СВІТ
30.01.2023, 18:10
У Туреччині протестували колісний дрон KAPGAN
Фото: Caliber.az

Безпілотний "розумний робот" турецького виробництва із 12,7-міліметровим кулеметом успішно пройшов перші вогневі випробування.

Відповідний звіт з одного із полігонів в Анатолії виклало провідне турецьке видання у галузі оборони та національної безпеки "Savunma Sanayii Dergilik", передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що новий суходільний дрон із великокаліберним скорострілом розробила компанія "HAVELSAN", концепт був продемонстрований ще на стамбульському EXPO-2020.

Глава оборонної промисловості країни Ісмаїл Демір заявив, що багато турецьких компаній успішно працюють над безпілотними наземними транспортними засобами та дав такі оцінки:

«Наша якісна продукція використовується на службі у наших сил безпеки, робляться зусилля щодо наділення деяких з них новими можливостями. Наша безпілотна наземна техніка продовжує оснащуватись новим озброєнням. Днями наш безпілотний наземний автомобіль типу "KAPGAN" успішно пройшов перші вогневі випробування з великокаліберного 12,7-мм кулемета. Тепер цей "розумний дрон-знищувач" із нетерпінням чекає на можливість вирушити до своїх побратимів, що працюють у польових умовах».

Водночас "Останній Бастіон" нагадує читачам, що ще на початку січня поточного року у Туреччині також випробувано власну систему протиповітряної оборони під назвою "Siper".

Читайте також:
Війна
Дивні кулі чорного кольору, схожі на старовинні гарматні ядра, множаться в українських полях. Ворог закидає шанці невідомими засобами.
16 липня, 08:27
Життя
У майбутньому не буде смартфонів і планшетів. Людство спілкуватиметься в інакший, прогресивніший спосіб, як у фантастичних фільмах.
14 липня, 07:00
Життя
Данський виробник іграшок-конструктору здивував новинкою. Презентовано «космічні цеглинки» із метеорита віком 4,5 мільярда років.
12 липня, 21:48
Війна
Результативність роботи мобільних вогневих груп має бути тепер ще вищою .
06 липня, 09:38
Життя
У деяких випадках ШІ вже виявляється точнішим, ніж випробування на тваринах, кажуть дослідники.
06 червня, 17:35
Війна
Ні для кого не таємниця, що західні партнери передають Силам України старі зразки озброєння. Це одна із причин поразок на фронті.
29 травня, 13:43