У Туркменістані сподіваються загасити "Браму пекла"

СВІТ
09 січня, 13:52
У Туркменістані сподіваються загасити "Браму пекла"
Фото: google

Цей кратер горить уже 50 років

Туркменістан хоче загасити "Браму пекла" – кратер Дарваза, який горить в пустелі Каракум вже 50 років. Про це повідомляє держагентство Туркменістан сьогодні.

Як зазначається, президент країни Гурбангули Бердимухамедов доручив віцепрем'єру Шахиму Абдрахманову зібрати вчених, за потреби залучити іноземних консультантів, щоб загасити пожежу.

Бердимухамедов каже, що у кратері згоряє величезна кількість газу, що негативно позначається на екології та здоров'ї місцевих жителів.

Також він вважає, що через це втрачається сировина, яку можна було б експортувати та отримувати прибуток.

ДОВІДКА. Дарваза – газовий кратер у Туркменістані, який утворився у 1971 році. Тоді під час розвідки газового родовища геологи натрапили на порожнечу – верхні шари ґрунту обвалилися, утворилася велика дірка з газом, у яку провалилася бурова вежа.

Щоб шкідливі гази не виходили назовні, їх підпалили, сподіваючись, що пожежа згасне через пару днів. З того часу кратер діаметром 60 м і глибиною 20 м горить безперервно вже понад 50 років.

Читайте також:
Життя
На тлі бойових дій промислові підприємства Запоріжжя перейшли на посилений режим роботи, забувши дотримуватися природоохоронних норм.
05 серпня, 07:01
Світ
Чи замислювалися ви над тим, що робити з прочитаною друкованою пресою, аби не викидати її на смітник чи відносити на вторинну переробку?
28 липня, 17:00
Війна
Через бомбардування окупантами Азовсталі є загроза повного вимирання біоресурсу Азовського моря.
18 травня, 21:05
Світ
Найбільша річка Європи та "національне надбання" РФ у жахливому стані: замість осетрів у водоймі нині плавають купи небезпечного сміття.
18 лютого, 06:59
Світ
Це вже шостий рік поспіль, коли попередній рекорд був побитий
11 січня, 20:40