У ЄС заявили, що не надаватимуть військової допомоги Україні у разі нападу Росії

СВІТ
17.11.2021, 15:46
Жозеп Боррель
Жозеп Боррель
Фото: Слово і діло

Хто б сумнівався.

ЄС має з Україною Угоду про асоціацію, але це не передбачає оборонного альянсу, тож у разі загострення ситуації на кордонах України про військову допомогу нашій країні не йдеться.

Про це у Брюсселі під час пресконференції за підсумками засідання Ради міністрів ЄС з питань оборони заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель, передає Укрінформ.

Втім, Київ може й надалі розраховувати на політичну, дипломатичну, економічну та фінансову допомогу з боку Європейського Союзу, дипломатично заявив високий єврочиновник.

«У нас немає військового альянсу з Україною. Тож якщо постає питання, що ми будемо робити завтра в Україні, перед фактом того, що може трапитися на кордоні — ми будемо продовжувати діяти точно таким же чином, в рамках дій, які були запроваджені з часів, коли Росія захопила Крим та розпочала війну на Донбасі», — сказав Боррель.

Іншими словами вони традиційно «висловлюватимуть стурбованість».

Боррель також зауважив, що ЄС дуже уважно стежить за розвитком ситуації в Україні.

Але, за словами європейця, ЄС має лише ту інформацію щодо поточної ситуації на східному кордоні України, яка була надана українською та американською сторонами.

Ці слова можна трактувати ще й так, що ЄС не має власної розвідувальної інформації щодо подій на їх східному кордоні й що дорога на Київ для росіян відкрита.

А враховуючи зрадливість нашої так званої влади, українцям потрібно розраховувати лише самим на себе.

І діяти ж, знову як і у 2014 році, доведеться «всупереч», а не «завдяки».

Читайте також:
Війна
Канцлер Німеччини порадив Женеву як місце для потенційної зустрічі Володимира Зеленського та глави рф владіміра путіна.
вчора, 20:10
Війна
путін закликав Європу перекрити Україні газ і електроенергію після ударів по «Дружбі».
вчора, 18:05
Війна
Умови для зустрічі Зеленського і путіна «ще не створені».
вчора, 15:36
Війна
Європейські країни розробляють детальний план можливого розгортання військ в Україні після завершення війни з росією.
01 вересня, 10:02
Політика
У ЄС розглядають відмову від принципу одностайності через блокування Угорщини.
31 серпня, 13:47
Політика
Марко Рубіо анулював візи членам Організації визволення Палестини та Палестинської адміністрації.
31 серпня, 10:16