У Житомирі беруть під охорону архітектурні пам'ятки, а у Полтаві руйнують

Поки «зелені ямщики» сприяють нищенню «культурної столиці» України, в інших містах триває зворотний процес. Архітектурні перлини рятують.
Красномовним доказом слугує заява пресслужби Житомирської обласної прокуратури, медіаагенція «Останній Бастіон». Зазначається, що правоохоронці домоглися укладення охоронного договору для збереження історичних будівель.
Слуги вітчизняної Феміди задовольнили позов про зобов'язання Житомирської обласної спілки споживчих товариств укласти охоронний договір на будівлю «Кооперативного технікуму». Указана споруда площею 4 500 м² належить до освітніх закладів XX століття та є частиною Галузевого фахового коледжу бізнесу і права.
«2021 року будівлю внесли до Державного реєстру нерухомих пам'яток України. Однак, прокурори з'ясували, що Житомирська міська рада не вжила необхідних заходів для її збереження. Зокрема, не уклала охоронний договір, що могло призвести до пошкодження або руйнування пам'ятки», — заявили прокурори.
Зовсім іншу долю спіткала Полтавський кадетський корпус, архітектурну перлину середини XIX століття, котра замість окраси середмістя обласного центру перетворена на примару руйнівного окупаційного режиму. Цю та інші занедбані історичні пам'ятки влада свідомо доводить до такого стану, коли реконструкція просто неможлива.
Між тим, як раніше вже повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», каґал ямщиків-мамаїв-матковських занурює Полтаву у середньовіччя, а то й глибше — у безпробудну темряву варварства. У місті замість колишньої культурної, наукової спадщини панує хаос, породжений люмпеном.