Created with Sketch.

Україна доби Козаччини була державою європейського типу, – доктор наук Тарас Чухліб

09.02.2022, 11:03
Фото: Google

Статус козацької України у XVII- XVIII століттях залежав від світових міждержавних політичних відносин, у першу чергу – від подій в Європі.

Таку інформацію на своїй Facebook-сторінці оприлюднив доктор історичних наук Тарас Чухліб, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

За словами дослідника, утворена Богданом Хмельницьким у 1648 році та успадкована його наступниками держава-Гетьманат пройшла довгий еволюційний шлях: від появи та розквіту до занепаду і зникнення.

Тарас Чухліб звертає увагу на історико-правові відносини між різними державами світу у добу Середньовіччя та раннього Модерну, а також на запропоновану методологію Емера де Ваттеля (1714-1767):

«В одній із праць цього видатного швейцарського юриста виділено декілька основних категорій країн, кодифіковано їхні відносини на основі принципів природного права, які застосовуються до поведінки та справ націй і суверенів. Ось, зокрема, що знаходимо: 1) "суверенні держави"; 2) "держави, що пов'язані нерівноправними союзами чи договорами про підлеглість"; 3) "держави-данники"; 4) "васальні держави"; 5) "держави, які попали під владу іншої держави". Вочевидь, з огляду на таку методологію слід визначити еволюційне становище українського Гетьманату протягом XVII-XVIII століть, що пройшов від "держави, яка пов'язана нерівноправними союзами чи договорами про підлеглість" (1649-1660), через "васальну державу" (1660-1709) до "держави, яка попала під владу іншої держави" (1709-1764). Надалі козацьку державу було фактично силоміць інкорпоровано до Московії».

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що унікальні документи української історії з архівів Швеції стануть доступними дослідникам.

Читайте також
Львівські еНКаВеДисти
Історія
Полеглого піхотинця ЗСУ з Полтавщини увічнили у Чутівській громаді
Полтава
Миргород вшанував полеглих земляків-Героїв
Полтава
«Гордо крізь смерть до безсмертя іди!»
Історія
Першогрудневий путч в Естонії: збільшовичена юрба проти уряду
Опінії
Голодомор 1932-1933. Учительські фонди
Історія