Унікальні документи української історії з архівів Швеції стануть доступними дослідникам

КНИГИ
28.01.2022, 14:00
Унікальні документи української історії з архівів Швеції стануть доступними дослідникам
Фото: Facebook

Представники української діаспори у Шведському королівстві підготували до друку збірку рідкісних архівних документів; її видадуть у Києві.

Відповідну інформацію на своїй Facebook-сторінці повідомив ілюстратор і автор книжкової обкладинки Олексій Чекал, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

За його словами, унікальні документальні джерела з історії України доби Козаччини (мапи, листи, дипломатичні донесення, акти тощо – прим. ред.) зібрала та впорядкувала громадська діячка Марина Траттнер за допомогою фахівців-архівістів.

«Проєкт цього видання буде надруковано за сприяння Музею української книги. Більшість оприлюднених у книзі документів побачить світ уперше і внесе важливий внесок у боротьбу з московсько-імперськими фейками й історичною кон'юктурою та у розкриття білих плям в розумінні еволюції становлення української державності та соборності», – прокоментував Олексій Чекал.

Він переконує, що раніше недоступні українським науковцям архівні матеріали Швеції також допоможуть переглянути усталені теорії на ту чи іншу історичну подію.

Між тим, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", десятиліттями заборонену у Фінляндії книгу вперше видадуть в Україні.

Читайте також:
Історія
Перуанські науковці досі не знають, хто створив унікальні геогліфи-велетні, які можуть бути старші за долину Наска. Дослідження тривають.
18 червня, 21:43
Опінії
Теперішня Харківщина здавна була краєм вільних українців. Спершу, вони селилися хуторами поблизу річок, згодом — засновували міста...
03 червня, 20:32
Історія
Всі ми любимо занурюватися у світ життєписів славетних і не дуже постатей. Із головою поринати в їхні дивовижні історії.
16 травня, 21:46
Опінії
До часів московитської окупації за царювання Пєтра I українські міста були рівнею європейським. Але ворог зробив усе, щоби знищити це...
13 травня, 07:12
Історія
Віднайдений в українських степах «Керносівський ідол» старіший за шумерський гобелен. Західні історики досі свідомо ігнорують цей факт.
06 травня, 19:57
Історія
Цей давньогрецький мислитель зі стоїчної школи жив після великих подій. Однак попри це мав багато чого додати до своєї галузі знань...
01 травня, 21:41