Унікальні документи української історії з архівів Швеції стануть доступними дослідникам

КНИГИ
28 січня, 14:00
Унікальні документи української історії з архівів Швеції стануть доступними дослідникам
Фото: Facebook

Представники української діаспори у Шведському королівстві підготували до друку збірку рідкісних архівних документів; її видадуть у Києві.

Відповідну інформацію на своїй Facebook-сторінці повідомив ілюстратор і автор книжкової обкладинки Олексій Чекал, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

За його словами, унікальні документальні джерела з історії України доби Козаччини (мапи, листи, дипломатичні донесення, акти тощо – прим. ред.) зібрала та впорядкувала громадська діячка Марина Траттнер за допомогою фахівців-архівістів.

«Проєкт цього видання буде надруковано за сприяння Музею української книги. Більшість оприлюднених у книзі документів побачить світ уперше і внесе важливий внесок у боротьбу з московсько-імперськими фейками й історичною кон'юктурою та у розкриття білих плям в розумінні еволюції становлення української державності та соборності», – прокоментував Олексій Чекал.

Він переконує, що раніше недоступні українським науковцям архівні матеріали Швеції також допоможуть переглянути усталені теорії на ту чи іншу історичну подію.

Між тим, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", десятиліттями заборонену у Фінляндії книгу вперше видадуть в Україні.

вибір редакції
Читайте також:
Історія
Часто доводиться чути: що нам та стародавня історія, ті скіфи, сармати – до сучасної України вони, мовляв, відношення не мають.
02 вересня, 19:54
Історія
Відтак ні про яке носіння польських чи тим паче угорських кальсонів шляхетним українським лицарством не може йти і мови.
31 січня, 06:59
Опінії
Попри відновлену незалежність вороги українського народу продовжують панувати на нашій землі. Тому доказ занедбана історична спадщина.
20 січня, 11:50
Історія
Вживання на письмі букви "ї" в українській мові запровадив нащадок династій П'ястів і Рюриковичів князь Володислав II.
20.11.2021, 09:01
Історія
Скасування рабства і свобода віросповідання – два стовпи внутрішньої політики засновника імперії Ахеменідів.
16.11.2021, 08:38
Історія
Ситуація з Новоолександрівським курганом на околиці міста Дніпро є критичною — розкопаний археологами кромлех руйнується.
06.10.2021, 13:49