Унікальні документи української історії з архівів Швеції стануть доступними дослідникам

КНИГИ
28.01.2022, 14:00
Унікальні документи української історії з архівів Швеції стануть доступними дослідникам
Фото: Facebook

Представники української діаспори у Шведському королівстві підготували до друку збірку рідкісних архівних документів; її видадуть у Києві.

Відповідну інформацію на своїй Facebook-сторінці повідомив ілюстратор і автор книжкової обкладинки Олексій Чекал, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

За його словами, унікальні документальні джерела з історії України доби Козаччини (мапи, листи, дипломатичні донесення, акти тощо – прим. ред.) зібрала та впорядкувала громадська діячка Марина Траттнер за допомогою фахівців-архівістів.

«Проєкт цього видання буде надруковано за сприяння Музею української книги. Більшість оприлюднених у книзі документів побачить світ уперше і внесе важливий внесок у боротьбу з московсько-імперськими фейками й історичною кон'юктурою та у розкриття білих плям в розумінні еволюції становлення української державності та соборності», – прокоментував Олексій Чекал.

Він переконує, що раніше недоступні українським науковцям архівні матеріали Швеції також допоможуть переглянути усталені теорії на ту чи іншу історичну подію.

Між тим, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", десятиліттями заборонену у Фінляндії книгу вперше видадуть в Україні.

Читайте також:
Світ
Слов'янські племена розселені у ранньому Середньовіччі на просторі між ріками Ельба та Дніпро лишили по собі багату культурну спадщину.
22 травня, 16:38
Мистецтво
Знайомтеся, нова версія музи Леонардо Да Вінчі – "Муна Ліза" (зі сленгу "to moon" – оголити сідниці). Це сучасне "утилітарне мистецтво".
18 травня, 16:30
Історія
Золоті монети, коштовності та інші прикраси – все це розкладено довкола решток людей, померлих понад 7000 років тому на Балканах.
11 травня, 17:42
Історія
Причина такого явища, на думку глибоководних дослідників, полягає у повній або майже повній відсутності кисню, який сприяє розкладанню.
09 травня, 18:23
Історія
Іноді методи борців за українізацію історико-культурного простору відверто нагадують печерне дикунство. Замість створення – тільки руйнація.
21 лютого, 20:54
Історія
Нарешті про повернення історичних артефактів заговорили не лише кулуарно, але публічно та ще й за підтримки федерального уряду Німеччини.
01 січня, 15:59