Унікальні документи української історії з архівів Швеції стануть доступними дослідникам

КНИГИ
28.01.2022, 14:00
Унікальні документи української історії з архівів Швеції стануть доступними дослідникам
Фото: Facebook

Представники української діаспори у Шведському королівстві підготували до друку збірку рідкісних архівних документів; її видадуть у Києві.

Відповідну інформацію на своїй Facebook-сторінці повідомив ілюстратор і автор книжкової обкладинки Олексій Чекал, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

За його словами, унікальні документальні джерела з історії України доби Козаччини (мапи, листи, дипломатичні донесення, акти тощо – прим. ред.) зібрала та впорядкувала громадська діячка Марина Траттнер за допомогою фахівців-архівістів.

«Проєкт цього видання буде надруковано за сприяння Музею української книги. Більшість оприлюднених у книзі документів побачить світ уперше і внесе важливий внесок у боротьбу з московсько-імперськими фейками й історичною кон'юктурою та у розкриття білих плям в розумінні еволюції становлення української державності та соборності», – прокоментував Олексій Чекал.

Він переконує, що раніше недоступні українським науковцям архівні матеріали Швеції також допоможуть переглянути усталені теорії на ту чи іншу історичну подію.

Між тим, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", десятиліттями заборонену у Фінляндії книгу вперше видадуть в Україні.

Читайте також:
Світ
Гробниця першого китайського імператора з династії Цінь — Ши Хуан-ді — зберігає безліч загадок. Науковці поки не відкопали тіло правителя.
27 вересня, 19:45
Полтава
Знахідки з колекції археологічних досліджень по вулиці Стрітенській доводять, російський вплив був мінімальний. Особливо у буденному житті.
25 вересня, 17:18
Позиція
Представники громадської спілки Останній Бастіон навели лад на прадавньому місці сили.
18 вересня, 08:37
Спорт
Для багатьох європейців і американців ця давня традиція викликає відразу й огиду. Але для самих мешканців Афґаністану вона – усталена норма.
15 вересня, 18:35
Світ
У Музеї образотворчих мистецтв Шалви Аміранашвілі, розташованого у Тбілісі, виставлено цінний артефакт доби раннього Середньовіччя.
13 вересня, 16:49
Історія
Загадковий давній прохід освітлюється сонцем лише під час зимового сонцестояння, його випадково виявили дослідники у 1835 році.
12 вересня, 16:41