Україна допоможе Європі закрутити російський газовий вентиль

Опінії
25 квітня, 08:47
Україна допоможе Європі закрутити російський газовий вентиль

Європейські партнери України повинні припинити купівлю енергоресурсів із РФ, не чекаючи на виявлення нової Бучі.

заступниця міністра закордонних справ України (2014-2019)

Україна офіційно звернулася до Секретаріату Енергетичного Співтовариства, Європейського Союзу і країн учасниць Договору про Енерготовариство з пропозицію про запровадження заборони на купівлю, імпорт, передачу, та транспортування енергетичних товарів, які походять, виробляються або переробляються в РФ.

Ми скористалися можливістю Президенства України протягом 2022 року в Європейському Енергетичному Співтоваристві, міжнародній організації, яка об'єднує всі країни Європейського Союзу та ще 9 країн та внесли на розгляд законодавчу пропозицію.

Україна ставить перед ЄС та таким країнами як Грузія та Сербія амбітне, але цілком можливе для реалізації завдання щодо припинення фінансування каральної поліції, силових служб, державної машини та інструментів пропаганди РФ.

Ця законодавча ініціатива дозволить перевести дискусію про енергетичне ембарго із загальних фраз і обіцянок в площину прийняття формального рішення.

Як терміновий захід Україна пропонує ввести ембарго на всі російські енергоносії, які можна легко замінити; зокрема, повинні бути заборонені всі поставки морським, залізничним і автомобільним транспортом (вугілля, танкерна нафта, паливо та LNG).

Глобальна відраза до війни росії проти України, а також ризики санкцій вже значно обмежили можливості росії утилізувати свою нафту.

У короткостроковій перспективі – оголосити ембарго на російську трубопровідну нафту, яке має вступити в силу через 6-9 місяців, коли країни переналаштують свої ринки.

Такий крок переконає альтернативних виробників нафти, що Європа серйозно налаштована відштовхнути росію від ринку.

Цей період надасть виробникам достатньо часу, щоби запропонувати та укласти нові довгострокові контракти з європейськими клієнтами та наростити виробництво.

Запровадити фінансові обмеження на розрахунки за постачання газу з росії та просимо Секретаріат опрацювати можливі механізми, наприклад, запровадити спеціальні рахунки для накопичення всіх коштів від продажу російського трубопровідного природного газу.

У таких санкціях "іранського" чи "іракського" типу газ має бути пропущений, але платежі повинні зберігатися на депозитному рахунку в ЄС, а такі платежі можуть бути звільнені в обмін на виконання росією певних безпекових умов.

Альтернативою може стати запровадження спеціального мита на російські енергоносії, яке зменшить надходження від їх продажу до визначеного Європейською Комісією рівня.

Україна допоможе Європі закрутити російський газовий вентиль_1
ІНШІ ОПІНІЇ
Читайте також:
Опінії
Росія різко скоротила постачання газу до Європейського союзу. Ціни на блакитне паливо нині знову захмарні.
21 червня, 19:23
Опінії
Де Владіміру Путіну все ж зберегли обличчя – так це на ринку газу. Зберегли так, що нíде крани перекривати, поки що...
02 червня, 17:09
Економіка
Київ має власний важіль впливу на Будапешт, який тижнями блокує запровадження енергетичного ембарго проти російської федерації.
27 травня, 07:01
Світ
Німеччина домовилася із Катаром про постачання зрідженого газу
20 травня, 19:55
Економіка
У спільній декларації країни Північного моря заявляють про намір стати «зеленою електростанцією Європи».
19 травня, 13:55
Життя
12 тисяч великих сонячних панелей розміром як 4 футбольні поля розташували посеред водосховища Алкева у Портуґалії.
10 травня, 07:09