Україна має посісти місце РФ у Радбезі ООН, – фінський військовий аналітик

СВІТ
27.10.2022, 18:01
Україна має посісти місце РФ у Радбезі ООН, – фінський військовий аналітик

Ресурсна федерація московії роками незаконно обіймає крісло Совєцького союзу у Раді безпеки Організації Об'єднаних Націй.

Цілком очевидно, що порушника не тільки можна, але невідкладно слід виключити з учасників вказаної структури, переконує на шпальтах газети "Helsingin Sanomat" військово-політичний оглядач Вілле Сіміля.

Авторитетний фінляндський аналітик стверджує на основі дослідженої ним ґрунтовної документальної бази, що Україна має теоретичний шанс оскаржити місце РФ в Радбезі ООН, оскільки у 1945 році перша була серед засновників цієї організації, а от друга – ні.

«У світі ООН як міжнародна організація трохи втратила свій авторитет. Адже вона не може виконувати своє основне завдання – підтримувати світ у всьому світі. За російським вторгненням в Україну ООН може лише спостерігати із боку. Так, 140 країн засудили напад Росії на Генеральну Асамблею. Але що з того? Росії до цього не було жодної справи. І саме зараз – як ніколи раніше – із цим необхідно щось робити.

Обурливо, що росія розв'язала і веде жорстоку війну, засідаючи в Раді безпеки та накладаючи вето на будь-які резолюції на свою адресу. Президент США Джозеф Байден у вересні вимагає реформувати Радбез ООН. Приблизно тоді президент України Володимир Зеленський поцікавився – а що, власне, росія робить у Раді безпеки? Цілком логічно і дуже своєчасно, як нам здається», – зазначає Вілле Сіміля.

Водночас військово-політичний оглядач із Фінляндії закликав міжнародну спільноту (у першу чергу, колективний Захід – прим. ред.) дотримуватися ухвалених ще у 1945-1947 роках уставних документів ООН, де про теперішню РФ немає жодного слова.

«Будемо чесними, членство в ООН не є чимось залізним. ООН може виключати своїх членів. І вже двічі це робила:

  1. Коли в 1945 році була створена ця організація, громадянська війна в Китаї ще тривала до складу ООН була прийнята Китайська республіка, яка через 4 роки втекла від комуністів Мао Дзедуна на острів Формоза, тобто нинішній Тайвань. Тільки 1971 року Генеральна Асамблея ООН проголосувала за те, щоб сучасний Тайвань поступилася своїм місцем в організації Китайської народної республіки, фактично виключивши демократичний острів з Організації.
  2. Південноафриканська республіка, своєю чергою, у 1974 році втратила право голосу в Генеральній Асамблеї через свою расистську політику апартеїду. Вона була повернута рівно через 20 років, коли країна повернулася у бік демократії.

Тепер постало гостре питання про членство РФ. Для її виключення знадобиться значна більшість і абсолютна одностайність інших постійних членів Ради Безпеки. Але є й одне дуже оригінальне рішення, яке теоретично може спрацювати. Коли СССР розпався, президент Боріс Єльцин оголосив РФ його правонаступницею, зокрема в Організації Об'єднаних Націй. Ніхто не заперечував, хоча статут ООН ніколи не оновлювався ніде у документах не зазначено, що саме Росія має право на місце постійного члена Ради безпеки.

Тому на всіх законних підставах Україна має повне право оскаржити зараз цей момент і заявити, що їй належить якщо не місце Совєцького Союзу, Української ССР. Про це вже міркували постійний представник України при ООН Сергій Кислиця та колишній посол США на росії Майкл Макфол.

Як аргумент можна навести той факт, що Україна є єдиним правонаступником СССР, який поважає прагнення миру, відбите у Статуті ООН. Ні росія, ні її союзник Білорусь цій умові явно не відповідають. Отже, вони втратили свої права на це місце. Немає сумнівів, що така аргументація отримає підтримку», – висновує Вілле Сіміля.

Окремо "Останній Бастіон" нагадує читачам, що справжня політика – це здатність приймати рішення, на які неспроможний простий обиватель.

Читайте також:
Опінії
Спартц буде балотуватися на наступних виборах в Палату Представників Конгресу США. Нам точно не потрібні нові опоненти в Конгресі.
20 квітня, 16:58
Політика
Він також наголосив, що питання виживання України має бути набагато важливішим для Європи, ніж для США
19 квітня, 17:45
Війна
Московити вмотивовані на знищенні українців. Америка з Європою занепокоєні та стурбовані, удаючи, що не бачать геноциду.
16 квітня, 13:34
Світ
У 16 квітня Парламентська асамблея Ради Європи розгляне питання про прийняття Косово до складу організації.
16 квітня, 11:43
Політика
Відповідне рішення прийняв один із комітетів Парламентської асамблеї Ради Європи.
15 квітня, 16:15
Світ
Низка конгресменів США, включно з Ненсі Пелосі, закликали Байдена і Блінкена припинити постачання зброї Ізраїлю.
06 квітня, 19:27