Україна має право використовувати надану Британією зброю по цілях на території росії
Глава МЗС Британії пообіцяв Києву допомогу «стільки, скільки буде потрібно».
Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон у четвер, 2 травня, пообіцяв три мільярди фунтів стерлінгів (3,74 мільярда доларів) щорічної військової допомоги Україні «стільки, скільки буде потрібно», додавши, що Лондон не заперечує проти використання наданої ним зброї по цілях на території росії.
Про це повідомляє Reuters.
«Ми будемо давати три мільярди фунтів стерлінгів щороку стільки, скільки буде потрібно. Ми просто вичерпали все, що могли щодо надання обладнання», — сказав він в інтерв'ю Reuters під час візиту до Києва, і зазначив, що цей пакет допомоги був найбільшим з боку Великої Британії на сьогодні.
«Дещо з цього (обладнання) фактично прибуває в Україну сьогодні, поки я тут», — додав міністр.
Кемерон заявив, що Україна має право використовувати зброю, надану Лондоном, для ударів по цілях всередині росії, і що Київ має вирішувати, чи робити це.
«Україна має таке право. Так само, як росія завдає ударів всередині України, ви цілком можете зрозуміти, чому Україна відчуває потребу переконатися, що вона захищає себе», — сказав глава МЗС Британії.
Кемерон також привітав схвалення в Конгресі США довгоочікуваного пакета допомоги Україні на 60 мільярдів доларів.
«Це має вирішальне значення не лише з погляду зброї, яку він принесе, але й з погляду морального духу, який він принесе людям тут, в Україні», — сказав міністр.
Однак Кемерон не відповів прямо на запитання про те, як, на його думку, можливе переобрання лідера республіканців Дональда Трампа на посаду президента США може вплинути на підтримку України з боку Штатів.
Трамп і жорстко налаштовані республіканці в Конгресі виступають проти подальшої допомоги Україні, за винятком можливого надання кредиту.
«Не нам вирішувати, кого американці оберуть своїм президентом - ми будемо працювати з тим, хто ним стане», — заявив Кемерон, додавши, що стратегія союзників Києва має полягати в тому, щоб Україна тримала перевагу до моменту виборів у США в листопаді.